Gratis

Economist / Contabil Sef

FRAHER SRL Tulcea

Candidatul Ideal

Fabrica de Lapte și Ferma Agrozootehnică Fraher este în căutarea unui Contabil Șef experimentat pentru a se alătura echipei noastre din departamentul contabilitate al fimei Fraher. Aceasta este o oportunitate excelentă pentru un profesionist în domeniul contabilității care dorește să contribuie la dezvoltarea și succesul unei afaceri in domeniul zootehnic (cresterea bovinelor de lapte), agricol si productiei specifice fabricii de lapte Fraher .

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

Gestionarea întregii activități contabile a fabricii și fermei, inclusiv înregistrarea și raportarea financiară.
Supravegherea echipei contabile și ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁asigurarea respectării legislației fiscale și a reglementărilor contabile.
Întocmirea și verificarea balanței contabile, a bilanțului și a contului de profit și pierdere.
Gestionarea relației cu autoritățile fiscale și cu auditorii externi.
Elaborarea de rapoarte financiare periodice pentru management.
Beneficii:

Pachet salarial atractiv, tichete de masa, asigurare privata de sanatate, program de luni-vineri intre 08.00-16.30.
Oportunități de dezvoltare profesională.
Mediu de lucru dinamic și provocator.

Dacă sunteți interesat/ă de această oportunitate și considerați că îndepliniți cerințele menționate, vă rugăm să trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de email: nicoleta.antonov@fraher.ro sau să ne contactați la numărul de telefon: 0730080155.

Așteptăm cu interes să vă cunoaștem și să discutăm despre modul în care puteți contribui la succesul echipei noastre!

Fraher, o companie situată în localitatea Traian, comuna Cerna, județul Tulcea. Compania operează două unități principale: Fabrica de Lapte Fraher și Ferma Agrozootehnică Fraher. Iată o descriere detaliată a celor două unități:

Fabrica de Lapte Fraher

Fabrica de Lapte Fraher este cunoscută pentru producerea unei game largi de produse lactate sub brandul „TU!”. Această fabrică este o parte esențială a lanțului de producție al companiei, utilizând lapte proaspăt obținut de la ferma proprie. Produsele fabricate aici includ: Lapte, Iaurturi, Brânzeturi,Smântână.

Calitate și Inovație: Fraher pune un accent deosebit pe calitatea produselor, folosind tehnologii moderne și respectând standardele stricte de igienă. Producția se bazează pe laptele colectat din ferma Fraher, asigurând astfel prospețimea și calitatea produselor.

Ferma Agrozootehnică Fraher

Ferma Agrozootehnică Fraher este o unitate agro-zootehnica modernă care se concentrează pe creșterea bovinelor de lapte, oferind asigurarea unei surse constante și de înaltă calitate de lapte pentru fabrica Fraher.
Caracteristicile principale ale fermei includ:
Creșterea Animalelor: Ferma este specializată în creșterea vacilor de lapte, asigurând o producție constantă de lapte de calitate superioară. Animalele sunt crescute în condiții optime, beneficiind de hrană adecvată și îngrijire veterinară constantă.
Culturi Agricole: Pe lângă creșterea animalelor, ferma se ocupă și de cultivarea furajelor necesare hrănirii animalelor. Acest lucru ajută la menținerea unui control strict asupra calității hranei animalelor și, implicit, asupra calității laptelui produs.
Contribuția la Comunitate și Economia Locală:
Fraher joacă un rol important în economia locală, oferind locuri de muncă și susținând comunitatea din județul Tulcea.
În concluzie, Fraher este o companie integrată vertical, cu o prezență puternică în domeniul lactatelor și zootehniei din România, având un angajament ferm pentru calitate și dezvoltare durabilă.

Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 25 Sept. 2024