Gratis

Contabil Sef

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Ce urmărim la viitorul coleg?
  • studii economice superioare;
  • cunoștințe solide de contabilitate și legislație fiscală;
  • experiență relevantă în contabilitatea firmelor;
  • mod de lucru organizat și atenție la detalii;
  • ︊︃︀︂️︇︊︉​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎gândire analitică și strategică.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • evidența și înregistrarea contabilă a documentelor primare;
  • verificare și înregistrare fаcturi;
  • anulare/stornare fаcturi;
  • verificare și introducere în programul ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈de contabilitate a dеconturilor lunare si registrul de bancă;
  • evidența obiectelor de inventar și a mijloacelor fixe;
  • listare și operare extrase de cont de la bancă;
  • întocmire OP-uri pentru plata impozitului și a contribuțiilor;
  • listarea și operarea extraselor de cont de la bancă;
  • bifare diferențe de TVA;
  • emiterea și operarea ordinelor de compensare;
  • emiterea cererilor de compensare;
  • întocmirea documentelor de gestiune, evidență financiară (banca și casa);
  • întocmirea situațiilor și ︉rapoartelor specifice domeniului financiar-contabil;
  • întocmește și depune declarațiile fiscale conform reglementărilor legale în vigoare;
  • calcul impozit pe profit/micro și TVA; bilanț/balanță.
Noi îți vom oferi:
  • rol provocator cu oportunități excelente de învățare și dezvoltare;
  • oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă și dinamică;
  • asigurarea transportului pentru persoanele din Suceava, prin flota proprie.
Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 27 Aug. 2024 Expiră 26 Sept. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.