Gratis

Contabil part time

SCPA Cuculis si Asociatii

Candidatul Ideal

-studii superioare economice;
-experiența în domeniu de minim 2 ani;
-cunoașterea legislației financiar-contabile;
-abilități de planificare și organizare;
-cunoștințe avansate de operare Microsoft Word și Excel
-utilizarea sistemului de facturare e-Factura;
-operațiuni Revisal;
-abilități organizatorice, de comunicare și lucru în echipă.

Descrierea jobului

-emite și ține evidența facturilor pentru plata onorariilor avocațiale din extrasul de cont;

-întocmește și transmite partenerilor rapoartele solicitate;
-organizează și răspunde de desfășurarea activității financiar contabile în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare;

-verifică documentele contabile primare intrate in societate: facturi, bonuri fiscale, extrase bancare, deconturi, etc.

-efectuarea operațiunilor specifice închiderilor lunare;

-asigurarea arhivării corespunzătoare a documentelor contabile conform legislației în vigoare;

-redactarea documentelor solicitate( contracte de muncă, decizii declarații, adeverințe, etc)

-programul de lucru flexibil: 3-4 ore cu posibilitatea de a lucra remote dupa o perioada

SCPA Cuculis si Asociatii este o firma de avocatura recent infiintata, dar cu un istoric juridic de peste 30 de ani.

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024