Gratis

Contabil Junior

GLOBAL MEDICAL ULTRA S.R.L.

Candidatul Ideal

CONTABIL JUNIOR
Ești o persoană energică, bine organizată și atentă la detalii? Îți plac cifrele și situațiile
financiare? Dacă ai minim un an de experiență în contabilitate primară, te așteptăm în
echipa GMH!

Profilul candidatului:
• Studii superioare în economie
• Cunoaștere solidă a standardelor financiar-contabiledin România și cunoștințe fiscale;
• Experiență în industria medicală/ farmaceutică constituie un avantaj;
• Cunostințe de operare PC (MOffice, Excel, Word);
• Bune abilități de comunicare și relaționare interpersonală;
• Excelente abilități de organizare, prioritizare, planificare și de respectare a termenelor
limită;
• Atențiela detalii, capacitatea de a respecta termene limita;
• Proactivitate și atitudine pozitivă

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
Vei fi responsabil de înregistrarea cronologică și sistematică în evidența contabilă a
documentelor justificative. De asemenea, vei acționa ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀ca punct de contact pentru
întrebările și solicitările interne legate de contabilitate, oferind suport colegilor ori de
câte ori este necesar.

Responsabilități:
• Întocmire calcul devize și emitere facturi;
• Înregistrarea facturilor de servicii;
• Înregistrare zilnică a operațiunilor prin caserie și gestionarea valorilor în numerar;
• Verificare lunară a documentelor și reconciliere conturi;
• Înregistrare documente financiar -contabile în conformitate cu procedurile interne și
legislația financiarăși fiscală în vigoare;
• Întocmire, gestionare și arhivare documente în format fizic și electronic;
• Participarea la inventarierea gestiunii interne;
• Participarea la auditul companiei și acordarea suportului necesar;
• Întocmirea de diverse rapoarte periodice.

Global Medical Health ofera servicii medicale private, adaptate nevoilor specifice ale fiecarui pacient! Cu peste 30 de specialități variate, un ambulatoriu bine echipat, facilități moderne de imagistică (RMN, CT, Mamografie, Rx) și o echipă de medici specialiști de renume, atat din România, cat și din afară, misiunea noastră este să oferim servicii medicale private la nivelul celor din străinătate, dar la prețuri accesibile si adaptate pentru România. Împreună, luptăm până la cel mai bun rezultat!

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 26 Oct. 2024