Gratis

Contabil Junior

BK TECHNIK SRL

Candidatul Ideal

Aptitudini:
  • Grad sporit de atentie la detalii si capacitate de a presta sarcini cu caracter repetitiv;
  • Persoana ordonata, atenta, spirit practic si operativ;
  • Capacitate foarte buna de organizare si de respectare a termenelor limita;

Cerinte:
  • Studii medii/superioare de profil economic (preferabil Finante-Contabilitate);
  • Bune cunostinte operare PC (MS Office);
  • Cunostinte de contabilitate si fiscalitate;
  • Cunoasterea programului SAGA - constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Inregistrare de facturi primite de la furnizori, intocmire NIR-uri si bonuri de consum;
  • Gestionare platforma SPV ( facturi ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄printate din sistemul e-factura )
  • Introducerea zilnica a extraselor de cont;
  • Efectuarea de plati bancare
  • Urmarirea si inregistrarea avansurilor spre decontare;
  • Transmiterea periodica de confirmari de solduri catre clienti/furnizori;
  • Emitere facturi;
  • Evidenta derularii financiare a contractelor cu furnizorii; Evidenta analitica furnizori si clienti
  • Verificare lunara a Jurnalului de cumparari/vanzari;
  • Arhivarea documentelor contabile;
  • Intocmirea altor situatii si raportari cerute de catre conducere.
Oferta:
  • - Salariu fix, in acord cu grila de salarizare a companiei.

Suntem o companie specializată în execuția de instalații electrice și mecanice, precum și în oferirea de soluții pentru mentenanța tehnică a clădirilor. Cu o prezență de peste 20 ani pe piața din România, membră a grupului BK a.s (Slovacia), ne-am desfasurat activitatea în această perioadă atât ca antreprenor general de instalații cat si contractor pentru proiectare si executie instalații electrice, reușind prin proiectele realizate să ne creem o poziție solidă și un nume pe piața de profil.

Investim în mod constant în perfecționarea profesională a angajaților noștri, în tehnologii actuale și echipamente moderne pentru a putea oferi clienților noștri servicii de calitate certificată, bazate pe soluții inovatoare, integritate și profesionalism. Cunoștințele și abilitățile întregii echipe BK Technik sunt fundamentul şi garanţia satisfacţiei clienţilor noştri. Dedicarea inginerilor BK Technik asigură oferirea de soluţii optime sub raportul eficienţei costurilor, al confortului şi siguranţei lor.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024