Gratis

Contabil junior

S.C. A&A EXPRODCOM SRL
10 poziții

Candidatul Ideal

Suntem un cautarea unui coleg/unei colege dornic(a) sa invete si sa se dezvolte cu noi in departamentul Financiar-Contabil.

Candidatul ideal trebuie sa aiba spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de comunicare
- Experienta constituie un avantaj.
- Cunostinte de contabilitate primara,operare PC;
- Capacitate de analiza si sinteza,spirit de observatie,atentie,persoana ordonata

Descrierea jobului

Principalele activitati:
– Inregistrarea documentelor financiar contabile
– Intocmirea diverselor situatii si rapoarte solicitate de clienti si conducerea societatii;
– ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄Pregatirea diverselor situatii contabile
- Emiterea facturilor
- Indosarierea si arhivarea facturilor de vanzari
- Raspunde de aplicarea corecta a preturilor de facturare si calculul corect al facturii
- Intocmirea de diverse rapoarte financiar-contabile
- Indeplineste si alte atributii specificate in fisa postului
- Verificarea emiterii facturilor catre clienti in sistemul contabil
-Introducerea documentelor contabile in softul de evidenta contabila (facturi, extrase, note contabile conexe)
-Verificarea balantei (clienti / furnizori, plati / rest de incasat / de platit)
-Gestionarea facturilor primite de la furnizori conform prevederilor legale in vigoare
- Organizarea si actualizarea documentelor in ordine cronologica
- Verificarea corectitudinii facturilor de vânzare și transmiterea acestora în SPV
- Menținerea evidenței facturilor prestatorilor de servicii și a furnizorilor de materiale
- Verificarea acurateței înregistrărilor contabile
- Implicare activa in E-factura , verificare facturi trimise/primite

Casa Antonie este o companie cu o vechime de peste 30 de ani pe piata si are ca obiect de activitate productia, vanzarea si distributia produselor proprii de cofetarie si patiserie. Produsele noastre se regasesc atat in magazine de specialitate dar si in marile lanturi de supermaket-uri din Bucuresti si din tara.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 6 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024