Gratis

Contabil junior

MEDIA MARKET HUMAN RESOURCES

Candidatul Ideal

Pentru cine recrutam:
Partenerii nostri au sediul in zona GARA DE NORD (Calea Grivitei), sunt activi pe piata din Romania din 1991 si sunt specializati in productia si comercializarea unei game largi de acumulatori.

Sansele sunt de partea ta daca:
  • Ai minim 3 ani experienta pe un post similar, de preferat intr-un departament de contabilitate in domeniul productie si distributie.
  • Esti familiarizat cu un soft de contabilitate, vei lucra in programul SENIOR SOFTWARE.
  • Ai intocmit diverse situatii/ rapoarte in programul Excel.
  • Ai cel putin diploma de bacalaureat, profil economic.
  • Stii despre tine ca esti organizat, atent la detalii si responsabil.

Descrierea jobului

Conditiile de angajare sunt:
  • Salariul fix net este de 4500 RON.
  • Tichete de masa (40 RON/zi), abonament medical privat ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂si al 13-lea salariu.
  • Programul de lucru este: L-V de la 08:00 la 16:30, cu o jumatate de ora pauza de masa.
  • In primele 6 luni ti se va incheia un contract de munca pe perioada determinata, iar dupa contractul de munca va fi pe perioada nedeterminata.
  • In perioada de inceput vei primi tot suportul necesar din partea colectivului pentru a te familiariza cu procedurile si metodele de lucru.
Schita zilei de munca:
  • Vei face inregistrari contabile primare (registru de casa, facturi furnizori, extrase lei/ valuta, plati, documente puncte de lucru) in softul de contabilitate si te vei asigura ca sunt corecte si conforme.
  • Vei verifica jurnalele TVA de vanzari si cumparari, precum si incasarile, provenienta lor si distributia corecta a acesora. De asemenea vei verifica componenta soldurilor conturilor alocate si vei efectua reglari pe baza noilor informatii.
  • Te vei ocupa de intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile conform cu legislatia in vigoare.
  • Vei participa la inventarele periodice pentru anumite articole in vederea corectarii eventualelor erori de stocuri.
  • Vei colabora cu celelalte departamente in vederea obtinerii documentelor/ informatiilor necesare desfasurarii activitatii din departament.

Suntem o echipa de oameni specilizati in recrutare si selectie, insa mai mult decat atat activitatea noastra de peste 20 de ani are ca scop principal transformarea in realitate a expresiei “Omul potrivit la locul potrivit”.
Colaborarea cu noi nu te costa nimic, iti oferim o cafea buna si o discutie pe masura, iar la final hotaram impreuna daca jobul este pentru tine sau daca e mai bine sa alegi altceva.
Daca am reusit sa te convingem asteptam cv-ul tau iar in cazul in care consideram ca te potrivesti te vom contacta.
Iti multumim ca ne-ai oferit timpul necesar citirii acestiu text si iti dorim mult succes,
Echipa Media Market

Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024