Gratis

CONTABIL/ECONOMIST

COMTEC 2000 INC SRL

Candidatul Ideal

  • Minim 5 ani experienta practica dovedita intr-o pozitie similara;
  • Cunostinte privind legislatia in vigoare din domeniul financiar-contabil si modificarile la zi;
  • Atitudine pozitiva, constructiva si cu excelente abilitati de comunicare;
  • Capacitate de a lucra multi-tasking si de a respecta termene limita;
  • Cunostintele de operare in WizCount – reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte Excel – nivel avansat;

Descrierea jobului

  • evidenta contabila si intocmirea situatiilor financiare conform legislatiei in vigoare;
  • inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
  • introducerea in contabilitate ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈a facturilor de la furnizorii externi;
  • urmarirea scadentelor la plata pentru furnizori, prestatori de servicii, compensari directe clienti, furnizori etc
  • efectuarea de operatiuni bancare si intocmirea setului de documente pentru operatiunile bancare in lei si valuta(sistem online banking);
  • verificarea extraselor bancare cu instrumentele de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni;
  • verificarea soldurilor conturilor cu care opereaza societatea
  • intocmeste statele de plata si contabilizeaza operatiunile legate de salarii, calculul indemnizatiilor pentru incapacitatea temporara de munca, maternitate, concedii de odihna si concedii medicale; intocmeste si depune declaratiile aferente drepturilor salariale;
  • verificare Gestiune, monografie contabila productie;
  • intocmirea situatiilor/rapoartelor de Statistica, Taxa verde, Baterii etc;
  • inregistrare mijloace fixe si investitii, facturi leasing;
  • intocmeste si depune declaratiile lunare referitoare la taxele si impozitele datorate de societate, intocmeste rapoartele si jurnalele in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
  • participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil;
  • intocmeste diverse rapoarte.

COMTEC 2000 INC SRL este o companie cu capital privat, infiintata in anul 1994, avand ca activitate principala importul si distributia echipamentelor electrice de joasa tensiune, materiale pentru instalatii electrice si echipamente pasive pentru retele de calculatoare si telecomunicatii.
Din 1994 si pana in prezent activitatea companiei a cunoscut o dezvoltare ascendenta datorita extinderii si diversificarii gamelor de produse conform cu cerintele pietii romanesti, precum si datorita dezvoltarii unei puternice retele de distributie pe tot cuprinsul tarii.
Sistemul de management al calitatii implementat la COMTEC este certificat conform standardului ISO 9001:2000.
Produsele furnizate de COMTEC sunt agreate de furnizori importanti de pe piata interna (Electrica, Romtelecom).
COMTEC 2000 INC SRL este condusa de o echipa manageriala tanara si dinamica si dispune de personal calificat, impreuna facand parte dintr-un angrenaj complex care asigura companiei un ritm de dezvoltare competitiv.
Pentru mai multe detalii vizitati site-ul www.comtec-int.ro
Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024