Gratis

Contabil cu experienta

CABINET DE EXPERTIZĂ CONTABILĂ POPA IOANA ANDA SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal trebuie sa aiba dorinta de a invata, de a face fata termenelor, de a gestiona o firma din ️︄︅︇︁︋︃︎​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎punct de vedere contabil.
Compania noastra lucreaza, de asemenea si cu insitutii publice, astfel incat experienta in contabilitate bugetara constituie un plus.
Lucram pe Mentor, SAGA si Smart Bill, dar intentionam sa achizitionam si Nexus, astfel incat experienta in oricare din aceste programe reprezinta un plus.
Suntem o echipa tanara, astfel incat cautam o persoana care sa se integreze in echipa noastra atat din punct de vedere profesional cat si din punct de vedere social, cu alte cuvinte ceea ce cautam este un bun coleg de echipaj.

Descrierea jobului

✔️Organizarea si intocmirea evidentei financiar-contabile; organizarea si conducerea gestiunilor de imobilizari, stocuri si disponibilitati banesti; stabilirea circuitului documentelor justificative, pe ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈baza unor scheme sau grafice de circulatie in concordanta cu activitatile clientului;
✔️Organizarea contabilitatii de gestiune (daca este cazul)
✔️Controlul operatiilor patrimoniale efectuate, al procedurilor de prelucrari utilizate si al exactitatii datelor contabile furnizate (controlul tehnic-operativ, controlul financiar preventiv, controlul intern de gestiune);
✔️Rambursari de sume de la bugetul statului, bugetul asigurarilor sociale, etc.;
✔️Alte servicii specifice solicitate de catre client. (relatia ITM, AJOFM, banci,societati,leasing, etc.)
✔️Depunere lunara a tuturor obligatiilor declarative precum si depunerea situatiilor financiare anuale.

Compania noastra a fost infiintata in 2017 si lucreaza atat cu societati comerciale cat si cu institutii publice. Suntem o echipa tanara dornica si crestem si sa ne dezvoltam cat mai mult intre societatile de profil.
Serviciile oferite de noi catre clienti sunt din cele mai diverse: personal, resurse umane, salarizare, expertize contabile judiciare si extrajudiciare, analize, contabilitate comerciala si bugetara, depunere bilanturi, dosare de TVA, recuperari TVA, infiintari societati, etc.
Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 22 Aug. 2024 Expiră 21 Sept. 2024