Gratis

CONTABIL-CONTABILITATE PRIMARA

Premium Team S.R.L.

Candidatul Ideal

Persoana organizata, integra, cu un simt analitic dezvoltat, atitudine proactiva;
- cunostinte in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- studii universitare in domeniul economic (preferabil Contabilitate și informatica de Gestiune); reprezinta un avantaj
- experienta in Departamentul Contabilitate-Financiar minim 1 an ;
- cunostinte operare programe de contabilitate.
-salariu motivant in functie de performante

Descrierea jobului

Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor
•Contabilizeaza facturile emise ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈pentru clientii interni
•Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont
•Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa
•Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor
•Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni si externi
•Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne,facturi externe, DVI si NIR)2.
Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora
•Intocmeste saptamanal lista facturilor emise si neincasate si lista avansurilor disponibilein lei
•Intocmeste balante de verificare pentru clienti
•Intocmeste liste de avansuri din trezorerie

Societate de comert cu ridicata al altor bunurilor de uz gospodaresc
Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024