Gratis

CONTABIL contabilitate primara

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

- absolvent de studii superioare specializarea FINANȚE-CONTABILITATE,
- experiență relevantă în contabilitate primară pentru activități de comerț,
- abilități NUMERICE/ARITMETICE FOARTE BUNE,
- cunoștințe de limbă ENGLEZĂ
- competențe informatice MS Office, în special Excel,
- cunoștinte utilizare soft contabil,
- capacitate de organizare si prioritizare a sarcinilor,
- meticulozitate, acuratete si atentie la detalii,
- abilitati bune de muncă în echipă, de comunicare și relaționare,
- responsabilitate,
- carnet de conducere categoria B,
- domiciliul în orașul Arad sau împrejurimi.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- răspunde de evidenţa contabilă primară a societaţii,
- efectuează înregistările contabile în conformitate cu legislația în ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈vigoare,
- menține relațiile ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄cu serviciul extern de contabilitate,
- operarea zilnică a facturilor de la furnizori, precum și a plăților catre aceștia,
- înregistrează corect și la zi în programul utilizat toate datele de contabilitate primară și gestiune contabilă (recepții, descărcare gestiune),
- întocmește declarația de mediu pentru ambalaje,
- întocmește lunar declarația INTRASTAT,
- participă la inventarul anual
- ține la zi evidențele pe furnizori și urmărește efectuarea plăților la scadență,
- colaborează strâns cu celalalte departamente ale societății,
- verificarea zilnică a soldurilor din banca, casă și avansuri din trezorerie în lei,
- colectează, verifică și înregistrează în contabilitate chitantele, OP-urile, dispozițiile de încasare sau plată, deconturile și documente aferente plățlor efectuate de firmă, completează și închide zilnic Registrul de casă,
- răspunde de corectitudinea înregistrarilor în contabilitatea primară și de predarea/preluarea documentelor contabile la termen

Oferta noastră:
- o poziție interesantă într-o echipă extraordinară,
- posibilitatea de a contribui la dezvoltarea companiei,
- un loc de muncă sigur.

Prin aplicarea CV-ului dvs. la acest job sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.
Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 4 Iul. 2024 Expiră 27 Iul. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.