Gratis

CONTABIL / CONTABIL JUNIOR

TOTAL ACCOUNTING SOLUTIONS SRL

Candidatul Ideal

- studii superioare economice (de preferat contabilitate si informatica de gestiune).
- bun cunoscator al legislatiei contabile, fiscale.
- cunostinte temeinice de operare PC: MS Office ( Word, Excel ), Internet.
- cunoasterea unui soft de contabilitate: Saga.
- experienta anterioara intr-o firma de contabilitate constituie un avantaj.
- capacitatea de a respecta termenele limita si de a gestiona sarcini multiple.
- abilitati foarte bune de comunicare si relationare.
- abilitati de planificare si organizare a activitatiIor desfasurate.
- capacitatea de asimilare a cunostintelor noi si de implementare a informatiilor in activitatea zilnica.
- responsabil, ordonat, atent la detalii.
- seriozitate, acuratete, atentie distributiva, spirit de echipa, comunicativitate, flexibilitate.
- disponibilitate program lucru: Luni - Vineri (09:30 - 18:00)

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- gestionarea unui portofoliu de clienti.
- inregistrarea tuturor documentelor puse la dispozitie de clienti, in conformitate cu principiile ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃si reglementarile contabile si fiscale aplicabile.
- arhivare documente contabile.
- intocmirea declaratiilor fiscale.
- intocmirea situatiilor finanaciare anuale, semestriale si trimestriale, dupa caz, ce vor fi verificate de un expert contabil
- reglarea fisei sintetice pe platitor si mentinerea relatiei cu Administratia Financiara.
- lucrari inchidere an, analiza pe baza de balanta de verificare, cu verificarea unui expert contabil.
- intretine relatia cu clientii, asigurand un climat de incredere si parteneriat.
- efectuarea de rapoarte la solicitarea clientilor.

Beneficii:
- salariu motivant, negociabil corespunzator pregatirii si experientei, cu posibilitati de crestere.
- posibilitati de avansare in cariera si de acumulare de experienta profesionala solida si variata.
- mediu de lucru placut.

Descrierea companiei

CINE SUNTEM?
TOTAL ACCOUNTING SOLUTION SRL este o societate de contabilitate si expertiza infiintata in anul 2016. Profesioniștii noștri sunt membri ai Corpului Experților Contabili și a Contabililor Autorizați din România, precum și a Camerei Consultanților Fiscali. Echipa noastră are ca obiect principal de activitate servicii de contabilitate completă, consultanță fiscală și financiară, expertize contabile, raportări financiar-contabile pentru societăți cu capital românesc și străin.
Publicat 14 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 14 Iul. 2024