Gratis

Contabi / Contabil junior

FM INTEGRATED S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Diplomă în contabilitate, finante sau un domeniu similar (sau studii în curs).
Experienta anterioara in contabilitate;
Persoana organizata, motivata si responsabila;
Abilitati de organizare, planificare și atenție la detalii;
Rapiditate si diligenta in executarea sarcinilor;
Cunoștințe de utilizare a calculatorului și, eventual, software contabil Arhimede
Cunostinte dе resurse umane - avantaj

Descrierea jobului

Inregistrarea sistematica si cronologica a documentelor primare (facturi achizitii/vanzare, documente incasare/plata in numerar, extrase de cont bancar in lei si ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀valuta, deconturi de cheltuieli etc.)
Verifica situatia documentelor lipsa
Efectueaza operatiunile de inchidere contabilitate lunara / trimestriala / anual
Pregătirea rapoartelor financiare lunare și anuale
Pregătirea declarațiilor fiscale
Intocmeste statele de plata
Sortarea/arhivarea documentelor contabile

Descrierea companiei

Birou expert contabil
Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024