Gratis

Consultant Vanzari Brasov

TODOL INVEST S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Experiență anterioară în vânzări, preferabil în domeniul mobilierului sau designului interior.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Capacitatea de ️︊︋︈︌︈︈︊​︇︋︀️​︁︁︎️​︉︄︀︀​︌︎︃︂︎︈︈︍︆︃︌︈a gestiona eficient evidența vânzărilor și stocurile.
  • Cunoștințe solide de utilizare a aparatului de casă, SmartBill și a instrumentelor precum Word, Excel.
  • Experiență în lucrul cu smartphone-ul și utilizarea rețelelor sociale pentru pentru a răspunde prompt cerințelor clienților .
  • Orientare către clienți, atenție la detalii și capacitatea de a răspunde cerințelor clienților.
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a atinge obiectivele de vânzări stabilite.Atitudine pozitivă, orientată către rezultate, adaptabilitate și dorința de a învăța și de a se dezvolta continuu.

Descrierea jobului

  • Prezentarea produselor.
  • Contactarea clienților pentru a identifica nevoile și preferințele acestora.
  • Intocmirea ofertelor complete adaptate cerințelor clientului.
  • Finalizarea procesului ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂︁︈︈​︂︃︇​︂︃︁​︈︉de vânzare prin încheierea contractelor.
  • Susținerea activităților post-vânzare pentru a asigura satisfacția clienților.
  • Salariu fix plus % din vânzările realizate în conformitate cu targetul stabilit

Aceste responsabilități implică interacțiunea cu clienții, oferindu-le informațiile necesare pentru a lua decizii, gestionând procesul de vânzare de la început până la final și menținând relații bune cu aceștia pentru a asigura loialitatea și satisfacția clienților

Fabrica de mobilă ICAM este o companie cu o experiență de 80 ani de activitate cu sediul în Brașov și București, cu magazine în ambele locații, specializată în producerea și vânzarea de mobilier de înaltă calitate. Echipa noastră este în căutare de consultanți în vânzări entuziaști și orientați către clienți, pentru a se alătura showroom-urilor noastre din Brașov și București.

Oferim un mediu de lucru dinamic, dezvoltare profesională continuă, alături de un pachet salarial atractiv și bonusuri motivate. Programul nostru flexibil de lucru permite o bună gestionare a timpului, oferind două zile libere în cursul săptămânii.

Candidatul ideal ar trebui să aibă experiență în vânzări, să fie organizat, să aibă aptitudini excelente de comunicare și negociere, să fie familiarizat cu gestionarea comenzilor și evidenței vânzărilor, să aibă cunoștințe de utilizare a aparatului de casă, a smartphone-ului și a rețelelor sociale pentru promovare.

La ICAM, ne dorim să creștem împreună și să oferim oportunități de avansare în cadrul companiei. Candidații pot beneficia de un salariu fix, la care se adaugă procent din vânzările realizate conform targetului stabilit, iar acest target va fi discutat în detaliu în cadrul interviului.

Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 25 Oct. 2024