Gratis

Consilier Vanzari

DRILL ROCK TOOLS SRL

Candidatul Ideal

Cerinte necesare ale candidatului ideal:
- persoana dinamica, cu initiativa, responsabila
- persoana motivata de a lucra intr-un mediu dinamic, in cadrul unei echipe tinere in plina ascensiune
- abilitati de relationare si comunicare
- persoana organizata, atenta la detalii si capacitate de invatare si asimilare
- cunostinte de limba engleza nivel mediu scris si vorbit
- abilitati de lucru in programe de identificare piese utilaje, constituie un avantaj.
- cunostinte de baza in programe office ( word,excel,outlook)
- permis de conducere categoria B (prezinta un avantaj).
- notiuni de baza despre ofertare
- cunostinte de baza marketplace-uri tipul Emag , CEL etc. (prezinta un avantaj).
- cunostinte de baza Smartbill (prezinta un avantaj).
- cunostinte de baza in introducere date pe diverse platforme
- cunostinte de baza generare awb-uri curieri
- cunostinte de baza Baselinker (prezinta un avantaj).

Descrierea jobului

Atributiile postului:
- facilitarea legaturii dintre agentii de vanzari in contact cu clientii si departamentele specifice
- gestionarea portofoliului propriu ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de clienti
- gestionarea clientilor din mediul online ( magazin propriu , emag etc)
- identificarea pieselor si accesoriilor pentru utilaje de constructii si terasiere, in vederea pregatirii ofertelor catre clienti la recomandarea colegilor de vanzari si asigurarea suportului echipei de vanzari
- fidelizarea clientilor si obtinerea de informatii legate de piata si competitie, identificarea nevoilor clientilor si propunerea de solutii personalizate
- urmarirea zilnica si raportarea statusului comenzilor pana la incheierea vanzarii
- preluarea telefonica a cererilor de oferta de la clienti, intocmirea si transmiterea catre acestia a ofertelor de vanzare, cu respectarea politicii comerciala a firmei;
- consilierea clientilor in privinta produselor solicitate;
- stabilirea discount-urilor pentru clienti, in limitele de competenta ale postului;
- solutionarea tuturor problemelor care apar in legatura cu comenzile transmise de catre clienti;
- informarea telefonica a clientilor despre promotiile locale sau nationale.

Oferim:
- mediu de lucru prietenos si stabil
- pachet salarial motivant in functie de performante
- comision din vanzari si bonusuri pentru performanta
- posibilitate de a evolua in cadrul companiei
- prezenta la targuri nationale / internationale de profil
- conferinte si traininguri pentru dezvoltare personala
- prime de sarbatori
- prime de concediu

Drill Rock Tools este o companie tanara cu capital 100% romanesc, suntem specializati in comertul si consultanta in domeniul constructiilor si al mineritului fiind un domeniu in plina expansiune. Drill Rock Tools este importator direct al mai multor branduri internationale si este pozitionat foarte bine pe piata de profil.
Drill Rock Tools este prezent in mediul online pe mai multe canale de distributie si face eforturi constante de a creste prezenta identitatii vizuale pe piata autohtona si doreste pe viitor dezvoltare altor piete in tarile vecine.
Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 21 Nov. 2024