Gratis

Consilier vanzari / Consultant vanzari/ Agent vanzari

AMB AUTOHAUS SRL

Candidatul Ideal

Oportunitate de cariera la unul dintre cele mai mari parcuri auto din Transilvania.
Cautam atat colege cat si colegi noi!
Daca esti o persoana ambitioasa, proactiva si sociabila atunci te asteptam in echipa noastra alcatuita din oameni tineri, deschisi spre a invata lucruri noi si cel mai important, iti oferim un mediu placut de lucru si posibilitatea de avansare.

Candidatul ideal:
Experienta in vanzari minim- 1 an
Experienta in vanzari auto – ︀︈︅︈︇️︁︊︂︆︄︆︁︁︎︌︈︂︇︍︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎minim 1 an
Carnet de conducere categoria B- este obligatoriu
Disponibilitate pentru deplasari in Cluj Napoca (test-drive), obtinere numere provizorii, inmatriculari etc.

Cunostinte, abilitati specifice:
Bune cunostinte PC / MS Office (Word, Excell, Powerpoint; Outlook)
Foarte bune abilitati de comunicare, negociere, relationare; persuasiv

Cunostinte, abilitati generale:
Orientare spre solutie si rezultate
Organizare si planificare
Spirit de comunicare, abilitati de exprimare verbala si scrisa, capacitate organizatorica, responsabilitate, seriozitate, comportament etic/integritate morala, onestitate, capacitate de analiză şi sinteză, memorie dezvoltată, judecată rapidă

Descrierea jobului

Principala responsabilitate este de a consilia clientii, atat telefonic, cat si clientii care vin personal la showroom,
potentialii cumparatori ne ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂contacteaza in urma vizualizarii ofertelor pe diverse canale alternative, (site-uri de profil, site propriu) astfel nu este necesara cautarea activa a lor.
Esti raspunzator de buna organizare a parcului auto, de mentinerea aspectului estetic al masinilor (sa fie curate interior -exterior) comunicand activ cu celelalte departamente (departamentul de detailing si mecanica)
Consiliezi clientii telefonic, raspunzi prompt la mesajele care vin pe platformele de vanzari auto unde avem ofertele expuse,
Mentii legatura cu clientii pe toata durata procesului de vanzare, cat si dupa vanzarea autoturismului
Te ocupi de obtinerea numerelor provizorii si dupa caz, inmatricularea autoturismelor.
Te ocupi de emiterea facturilor de vanzare si documentatia pentru client in procesul de vanzare.
Colaborezi activ cu celelalte departamente in vederea solutionarii problemelor sau reclamatiilor care apar.

Suntem dealer autorizat în comercializarea autovehiculelor second hand cu peste 10 ani de experiență în vânzări,. Deținem un vast portofoliu de mărci auto de pe piață autohtonă, printre care cele mai renumite mărci auto existente pe piață: Mercedes-Benz, Nissan, Toyota, Suzuki, Audi, Mitsubishi, Ford, Hyundai, Kia, Citroen și Peugeot, fiind lideri pe piață clujeană în vânzări de autoturisme tip SUV/Crossover (mici și mijlocii) .Datorită serviciilor noastre aflate în permanentă îmbunătățire și datorită clientiilor în număr tot mai mare, am ajuns la un stoc fizic de aproximativ 150 de mașini , reînnoit săptămânal, diverse mărci și tipuri.

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024