Gratis

Consilier service auto Receptioner service auto

TRENDO AUTOMOTIVE Bosch Car Service PIPERA

Candidatul Ideal

Cunostinte temeinice privind operatiunile de mentenanta si reparatii autovehicule(mecanica, electrica, caroserii)
Cunostinte aprofundate in ceea ce priveste reparatia caroseriilor
Experienta ︋︍︁︎︅︀︋︇​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎privind conducerea si exploatarea autovehiculelor astfel incat sa poata intelege doleantele clientilor in ceea ce priveste necesitatile de reparatie.
Experienta privind utlizarea aplicatiilor software specifice domeniului de reparatii autovehicule(aplicatii care permit identificarea pieselor si accesoriilor utilizate in reparatii, aplicatii care descriu metode reparatii, normarea operatiunilor tehnice de executat, aplicatii care pemit realizarea devizelor de lucrari si a facturilor)
Cunoastere aprofundata a aplicatiei AUDATEX(SOLERA) , dar si a manualelor de reparatii AZT(ALLIANZ ZENTRUM FUR TEKNIC)
Cunoastere aprofundata a lucrului cu companii de asigurari in ceea ce priveste derularea operatiunilor de daune auto.
Abilitati specifice activitatilor de vanzari(comunicare fluenta verbala si scrisa, atitudine pozitiva si orientata client, capacitate de negociere, abilitati de consultanta si consiliere, etc)
Capacitatea de a comunica in limba engleza(vorbit si scris) astfel incat sa poata deservi clientii care nu vorbesc limba romana

Descrierea jobului

Descriere activitate si responsabilitati
Primirea si consilierea clientilor privind activitatea de reparatii caroserii autovehicule.
Identificarea necesitatilor si consilierea clientului astfel ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄incat reparatiile sa fie efectuate prompt si eficient.
Intocmirea devizelor de lucru si explicarea acestora clientilor astfel incat sa fie realizata si acceptata prestatia companiei.
Initierea procedurilor de lucru cu companiile de asigurari in ce priveste daunele autovehicule cu risc asigurat.
Preluarea autovehicului de la client.
Comanda pieselor si accesoriilor necesare efectuarii reparatiilor, in conformitate cu oferta intocmita si acceptata de client.
Urmarire flux de reparatie si informare client privind stadiile de reparatii.
Intocmire deviz lucrare(piese+manopera) astfel incat deparatamentul contabil sa poata intocmi factura fiscala.
Predarea vehiculului si explicarea detaliata a interventiilor executate astfel incat clientul sa comensureze beneficiile rezultate in urma procesului de reparare autovehicul.
Program de lucru: luni-vineri in intervalul orar 08-17.00(cu pauza de masa inclusa)
Cai de acces locatie TRENDO AUTOMOTIVE(PIPERA-BUCURESTI NORD): autobuz, metrou, vehicule private
BENEFICII:
-salarizare motivanta si corelata cu vanzarile realizate(piese+manopera) cu mult peste domeniul actual al pietei auto
-asigurari de sanatate private(acces la orice clinica privata din BUCURESTI si ILFOV)
-bonuri de masa
-acces la programele de pregatire profesionala organizate de BOSCH ROMANIA
-toate beneficiile salariale descrise de legislatia muncii din Romania

TRENDO AUTOMOTIVE este reprezentanta BOSCH CAR SERVICE in PIPERA-Bucuresti Nord(https://www.boschcarservice.com/ro/ro/servicii) si are ca obiect de activitate de activitate repararea autovehiculor de pasageri si comerciale usoare.

Cu experienta de 15 de ani, TRENDO AUTOMOTIVE, executa operatiuni de INTRETINEREsi REPARARE autovehiculelor de pasageri si comerciale(vehicule cu motoare termice, vehicule cu motorizare hibrida sau full electric), servicii de INSPECTIE TEHNICA PERIODICA(ITP), cu acreditare din partea RAR. Dispunind de un atelier de reparatii de 1060mp cu 14 posturi de lucru si o zona receptie clienti de 149 mp, TRENDO AUTOMOTIVE asigura urmatoarele servicii: -LINIE INSPECTIE TEHNICA (ITP) -REPARATII MECANICE –autorizare completa RAR A1, A2, A3 -REPARATII ELECTRICE –autorizare completa RAR A1, A2, A3 -REPARATII TINICHIGERIE, inclusiv inlocuiri caroserii, geamuri si parbrize –autorizare completa RAR A1, A2, A3 -REPARATII VOPSITORIE- autorizare completa RAR A1, A2, A3 -LABORATOR PROPRIU PREPARARE VOPSELURI (STANDOX ) -SERVICE ROTI -GEOMETRIE PUNTI -SERVICE INSTALATII CLIMATIZARE -DIAGNOZA COMPUTERIZATA cu echipamente omologate UE, cu baze de date actualizate 2024, pentru urmatoarele marci:MERCEDES, BMW, AUDI, VW, PEUGEOT, CITROEN, SKODA, SEAT,FORD, OPEL, RENAULT, DACIA, FIAT, LANCIA, ALFA ROMEO, HYUNDAI, KIA, VOLVO, TOYOTA, HONDA, LAND ROVER. Asiguram piese din stoc si la comanda pentru orice fel de autovehicul fabricat in UE, JAPONIA, COREA DE SUD. In completarea produselor pe care le distribuim se afla si produse si materiale de exploatare:lubrifianti, lichide hidraulice, antigel, anvelope, acumulatorii,solutii curatare parbriz..

Publicat 10 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 10 Iul. 2024