Gratis

Consilier Juridic

BIROU NOTARIAL INDIVIDUAL NICA OANA-RALUCA
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui consilier juridic pasionat pentru a se alătura echipei noastre.

Dacă sunteți o persoană motivată, cu o pasiune pentru domeniul juridic și doriți să faceți parte dintr-o echipă unită, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul dumneavoastră.

Candidatul ideal trebuie să detină urmatoarele calităţi şi aptitudini:
Comunicare: sunteţi capabil/ă să comunicaţi clar şi concis, atât în scris cât şi verbal, şi recunoaşteți faptul că pentru o bună comunicare trebuie să ştiţi să ascultaţi şi să extrageţi informaţia necesară.
Orientare spre rezolvarea problemelor: sunteţi capabil/ă de a identifica şi analiza o problemă existentă/potenţială şi găsiti soluţii potrivite pentru fiecare situaţie în parte.
Flexibilitate: vă adaptaţi uşor în funcţie de situaţie şi sunteţi deschis către noi idei şi persoane.
Energic/ă: vă place să munciţi şi sunteţi dispus/ă să investiţi timp şi efort pentru a vă atinge obiectivele.
Lucrul in echipă: vă place lucrul în echipă şi de asemenea puteţi lucra indiviual.

Așteptăm cu nerăbdare să vă cunoaștem!

Descrierea jobului

Functia de consilier juridic in cadrul biroului notarial presupune:
  • Primire clienți și comunicare cu aceștia în vederea identificării soluțiilor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀juridice potrivite.
  • Redactare si procesare acte juridice.
  • Consultatii juridice pentru clientela biroului.
  • Activitate administrativa conexa activitatii notariale.
  • Cunostinte avansate Microsoft Office Word si Excel.
Publicat 16 Oct. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 16 Nov. 2024