Gratis

Consilier juridic

TUTUNUL ROMANIA S.A.

Candidatul Ideal

Cautam pentru completarea echipei de lucru, un CONSILIER JURIDIC ce va derula activitati specifice in cadrul organizatiei.

Candidatii ideali trebuie sa fie persoane entuziaste si motivate, care sa aiba:

- Studii superioare juridice finalizate;
- Minim 3 ani experienta in domeniul juridic;
- Cunostinte temeinice de drept civil si comercial;
- Bune abilitati de comunicare verbala si scrisa;
- Bune cunostinte de limba engleza (scris si vorbit);
- Abilitati de organizare a spatiului si timpului de lucru;
- Aptitudini de raportare, capacitate de lucru sub presiune, rezistenta la stress;
- Atitudine orientata spre rezultat si atingerea obiectivelor;
- Bune cunostinte PC (Office, utilizare internet).

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale ale viitorului angajat vor fi:

- Se asigura ca derularea activitatilor firmei sunt in conformitate cu normele ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄legale si consiliaza dpdv juridic celelalte departamente;
- Asigura consultanta si informarea permanenta a conducerii firmei cu privire la modificarile legislative aparute in domeniul de activitate;
- Tine legatura cu birourile de avocatura cu care firma colaboreaza;
- Asigura reprezentarea juridica pentru angajator in fata oricaror institutii jurisdictionale, cand este nevoie;
- Elaboreaza contracte comerciale si alte documente necesare in cadrul firmei, urmarind respectarea legislatiei in vigoare;
- Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare;
- Informeaza permanent seful direct si angajatii firmei asupra modificarilor legislative aparute
- Colaboreaza cu Directorul General, asigurând respectarea cadrului juridic al deciziilor şi documentelor oficiale ale firmei;
- Intocmeste orice act juridic din domeniul commercial, necesar organizatiei;
- Asigura arhivarea documentelor în cadrul departamentului juridic;
- Analizeaza legislatia si o aplica în redactarea documentelor firmei

Grup de firme ce activeaza in domeniul productiei si vanzarii de produse din tutun, alcool si vinuri, cu sediul principal in zona Piata Floreasca, Sector 1.
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024