Gratis

Consilier Juridic

MILLENNIUM ASSISTANCE SRL

Candidatul Ideal

- Bun cunoscator al procedurii de executare silita si insolventa
- Usurinta in utilizarea termenilor juridici si in redactarea actelor cu caracter juridic
- Abilitati de comunicare, acuratete si corectitudine in exprimare
- Gandire logica si argumentativa
- Atitudine pozitiva
- Capacitate de organizare, planificare si de prioritizare a activitatilor
- Persoana punctuala, serioasa, responsabila, organizata, atenta la detalii, dinamica si creativa
- Cunostinte de operare MS Office si programe legislative

Descrierea jobului

- Mentinerea legaturii cu Executorii Judecatoresti si Practicienii in Insolventa;
- Redactarea actiunilor privind procedura de executare silita si insolventa;
︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄- Monitorizarea dosarelor executionale aflate in portofoliul Executorilor Judecatoresti;
- Monitorizarea dosarelor aflate in procedura insolventei;
- Realizarea procedurilor in fata instantelor judecatoresti prin depunerea, urmarirea si sustinerea dosarelor;
- Redactarea documentelor necesare in relatia cu instantele de judecata sau institutii;
- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru modern si dinamic
- Formare si dezvoltare profesionala
- Program de lucru: L – J 9 – 17, V 9 – 14
- 21 de zile de concediu + 1 zi in plus pentru ziua ta de nastere
- Birouri Cotroceni, aproape de metrou Eroilor

Millennium Assistance este prima societate de profil care ofera servicii de colectare a debitelor restante si recuperarea obiectelor, prin mijloace legale, de la debitorii persoane juridice sau fizice, pe teritoriul Romaniei la cele mai inalte standarde in domeniu.
Calitatea acestor servicii este asigurata printr-o infrastructura moderna, dimensionata astfel incat sa acopere solicitarile creditorilor persoane juridice la nivel national, precum si de profesionalismul angajatilor pregatiti sa faca fata oricarui caz.
Millennium Assistance a implementat in Romania un program de colectare debite restante si recuperare obiecte de la debitori, persoane juridice sau fizice, dedicat institutiilor financiare nebancare, institutiilor financiare bancare si altor societati comerciale.
Publicat 12 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 12 Iul. 2024