Gratis

Consilier juridic - Cluj Napoca

SC. BLITZ NETWORK SA

Candidatul Ideal

Suntem Blitz, o echipa tanara si dinamica ce redefineste standardele in industria imobiliara din Romania, cu peste 14 ani de experienta in Cluj si o prezenta nationala in 31 de locatii. Fiind intr-o continua dezvoltare, suntem in cautarea unui nou coleg pe rolul de Consilier Juridic la fel de entuziast si profesionist pentru a ne ajuta sa crestem si sa ne dezvoltam in continuare.
  • Locatie : cautam un coleg/a care sa aiba domiciliu in Cluj Napoca (activitate on-site)
  • Experienta: 1-2 ani in consultanta si asistenta juridica, relatii cu instantele si alte autoritati.
  • Cunostinte Juridice: Experienta in drept civil, drept procesual civil si dreptul muncii.
  • Experienta in recuperari creante constituie un avantaj.
  • Abilitati de Organizare: Capacitate de a organiza si prioritiza sarcinile, gestionarea eficienta a mai multor proiecte simultan.
  • Abilitati de Comunicare: Negociator si mediator eficient, cu abilitati excelente de comunicare.
  • Studii: Studii superioare finalizate in domeniul juridic.

Descrierea jobului

  • Consultanta si Asistenta Juridica: Asigurarea asistentei juridice pentru companie, angajati si clienti.
  • Redactarea Documentelor Juridice: Redactarea actelor specifice tranzactiilor ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂imobiliare.
  • Interactiuni cu Institutiile Statului: Gestionarea relatiilor cu instantele judecatoresti, Registrul Comertului si alte autoritati.
  • Verificare si Avizare Documente: Asigurarea legalitatii tuturor documentelor juridice.
  • Reprezentare Juridica: Reprezentarea companiei in fata instantelor si a autoritatilor.
  • Adaptare la Modificarile Legislative: Implementarea masurilor necesare in urma modificarilor legislative.
  • Recuperari Creante: Gestionarea procesului de recuperare a creantelor societatii.

Beneficiile noastre
  • Card Blitz VIP: Oferte si reduceri exclusive pentru tine.
  • Pachet de Sanatate Privat: Acces la una dintre clinicile de prestigiu din tara.
  • Comision 0: Pentru achizitia/inchirierea unui apartament prin intermediul Blitz.
  • Inductie Personalizata: Program special gandit pentru tine, pentru a te integra rapid si eficient.
  • Mediu de Lucru Modern: Birou cu acces la o terasa panoramica si o atmosfera de lucru prietenoasa.

Suntem BLITZ si de peste 14 ani pe piata imobiliara din Cluj si de doi ani la nivel national suntem un reper pentru calitatea si profesionalismul serviciilor imobiliare în România.

Suntem o forta de vanzari intr-o retea extinsa de birouri si francize in peste 23 orase din Romania, cu peste 400 de brokeri si colaboratori, animati de valorile etice BLITZ, orientati catre a servi nevoilor clientilor nostri.

Timp de 3 ani consecutivi am fost desemnati ”Agenția Anului în România” si ”Cel mai puternic brand în imobiliare”, distinctii care ne onoreaza dar si ne responsabilizeaza sa ne perfectionam permanent serviciile de consultanta imobiliara.

Misiunea noastră este sa-i ajutam pe clientii nostri sa castige mai mult timp si mai multi bani, in timp ce depun mai putin efort si iau cele mai bune decizii imobiliare favorabile lor, ajutandu-i sa-si gaseasca locuinta sau investitia potrivita.

Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 20 Iul. 2024