Gratis

Commercial Assistant

EUROWIND ENERGY SRL

Candidatul Ideal

Deoarece postul necesita interactiunea cu departamente din afara Romaniei, ne așteptăm să ai abilități excelente de colaborare și comunicare, sa fii capabil să navighezi într-un peisaj global al părților interesate și vorbesti fluent limba engleză.

Abilitățile tale personale sunt la fel de importante pentru noi ca și competențele tale profesionale. Prin urmare, căutăm un coleg care să poată lucra într-un mod structurat și analitic, având un ochi indreptat catre crearea de valoare în afaceri.

Candidatul ideal am dori sa aiba:
  • Studii economice/inginerie/management
  • De preferat, experienta in industria energetica/resurse regenerabile
  • Intelegere de baza a aspectelor juridice/legislative
  • Inclinatie catre zona tehnica

Descrierea jobului

Rolul tau de asistent comercial în departamentul de operare a asseturilor.
În calitate de noul nostru asistent comercial, vă ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄veți asuma un rol crucial în gestionarea activităților comerciale pentru activele curente și viitoare - Parcuri Fotovoltaice si Eoliene

Cu acest rol, sarcinile tale principale vor include:
• Asistență în vânzarea certificatelor verzi pe piața spot
• Asistență în realizarea estimărilor/simulărilor de venituri bazate pe contracte existente sau viitoare
• Sprijinirea managementului comercial strategic de la sediul central/Polonia în găsirea/negociarea acordurilor de cumpărare a energiei electrice sau a acordurilor de cumpărare a certificatelor verzi
• Supravegherea bugetului operational atat din punct de vedere al veniturilor cat si al cheltuielilor operationale
• Menținerea arhivei de contacte și a datelor de bază
• Creați rapoarte comerciale relevante la nivel intern sau solicitate de diferite autorități
• Monitorizați contractele cu furnizorii

Deoarece gestionarea contractelor va fi o sarcină importantă, o parte a sarcinii dumneavoastră va fi, de asemenea, să fiți la curent cu modificările din legislație care ar putea afecta activele operaționale. Veți lucra îndeaproape împreună cu colegii din departamentul nostru juridic pe astfel de subiecte.
Vă puteți aștepta să obțineți o rețea largă de părți interesate atât pe plan intern, cât și extern. În cadrul Eurowind Energy, veți lucra îndeaproape împreună cu echipa locală din România, precum și cu Global Asset Management în sediul central.

Eurowind Energy A/S este o companie daneză specializată în dezvoltarea, construcția și operarea parcurilor de energie regenerabilă. Activitățile noastre acoperă domenii precum energie eoliană, solară, hidrogen, biogaz, energie termică și soluții pentru baterii.

Înființată în 2006, Eurowind Energy a devenit un jucător important în sectorul energiei regenerabile, cu peste 600 de angajați și activități în 16 piețe din Europa și SUA.

În prezent, deținem și operăm parcuri eoliene și solare cu o capacitate totală de 1,3 GW. În 2022-23, aceste unittăți au generat peste 2,2 TW de energie curată și regenerabilă, echivalentul consumului a peste 500.000 de gospodării europene.

Mai mult, începând cu 1 iunie 2024, portofoliul nostru de dezvoltare include 53 GW.

La Eurowind Energy A/S, credem că viitorul alimentării cu energie este local, circular și durabil. Există o cerere tot mai mare pentru energie curată, stabilitate a ofertei și soluții energetice ancorate local.

Ne propunem să fim următoarea generație de „Power Majors“, compusă exclusiv din energie regenerabilă, acoperind întregul lanț de valoare de la dezvoltarea proiectului până la vânzarea de energie verde.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024