Gratis

COMISIONAR VAMAL

FAST FREIGHT SRL

Candidatul Ideal

- Persoană dinamică și responsabilă;
- Dorința de dezvoltare în domeniul Vămuirii;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Utilizarea pachetului Office (Word, Excel) ;
- Utilizarea PC-ului la nivel avansat;

Descrierea jobului

Responsabilitati
- Ține evidența operativă a stocurilor cu Vama;
- Raportează clienților mărfurile depozitate, garanții, etc.;
- Întocmește documente vamale ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄import, export şi tranzit;
- Efectuează controlul documentelor în vederea verificării operațiunilor de comisionare vamală;
- Susține declarațiile vamale în față autorităților;
- Ține în permanent legatura cu clienții pe care îi reprezintă in vamă, precum şi cu transportatorii.

Beneficii
- Bonuri de masa
- Abonament medical

Fast Freight este un expeditor de marfuri si logistica de specialitate la nivel mondial, oferind servicii de transport integrate in intreaga lume. Cu sediul central din Constanta, Romania, si birouri in Spania, compania ofera solutii personalizate de transport de marfa pentru clienti din intreaga lume.
Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Oct. 2024