Gratis

Buyer / Specialist Achizitii / Referent achizitii

NRG CABLES S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Disponibilitate relocare in Targu Mures, desfasurare activitate de la birou;
  • Disponibilitate program prelungit;
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel AVANSAT (interviurile se sustin in ︎ limba engleza);
  • Cunoasterea limbii spaniole reprezinta un avantaj si se bonuseaza suplimentar la salariu;
  • Abilităti de organizare și planificare, capacitatea de a gestiona eficient programul si responsabilitățile, de a prioritiza sarcinile;
  • Abilități de adaptare și învățare rapidă, capacitatea de anticipa nevoile si schimbările ce intervin in activitatea companiei si a industriei;
  • Abilitatea de a analiza informațiile, de a identifica problemele și de a găsi soluțiile optime;
  • Capacitatea de a gestiona sarcini multiple simultan, de a dovedi profesionalism in condiții de presiune;
  • Responsabilitate, capacitate de rezolvare a sarcinilor si de asumare a deciziilor;
  • Capacitatea de a lucra constant si susținut, orientat spre rezultat;
  • Implicare, onestitate, devotament si loialitate in toate activitățile desfășurate;
  • Spirit energic, deschidere, rezistenta la efort prelungit si stres;
  • Capacitate de a veni cu propuneri, inițiative de îmbunătățire continua si optimizare constanta;
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare interpersonală, spirit sociabil, empatic;
  • Interes pentru autoeducare si învățare continua, motivație pentru excelenta;
  • Discreție și confidențialitate absolută în gestionarea informațiilor sensibile;
  • Cunoștințe avansate de operare PC și a programelor Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);

Descrierea jobului

  • Asigură aprovizionarea cu materii prime şi materiale necesare desfasurarii activitatii de productie.
  • Efectuează calcule de fundamentare a necesarului de ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀aprovizionat, pe baza normelor de consum, a limitelor de stoc aprobate (minim-maxim) şi a structurii producţiei programate.
  • Analizează comenzile interne şi cererile de materiale.
  • Întocmeşte lunar planul de achiziţii pe grupe de produse si adaptează acest plan în funcţie de evoluţia cererii şi a stocurilor.
  • Actualizează planul de achizitii în funcţie de modificările intervenite în structura programului de fabricaţie.
  • Întocmeşte şi actualizează fişele logistice ale furnizorilor.
  • Întocmeşte situaţia achiziţiilor lunare din punct de vedere valoric şi fizic.
  • Gestioneaza baza de date cu furnizorii/potentialii furnizori si o actualizeaza in permanenta.
  • Se ocupă de contractarea mijloacelor de transport necesare achiziţionării materiilor prime şi a materialelor.
  • Răspunde de asigurarea materialelor necesare producţiei, la timp şi în cele mai bune condiţii, de respectarea limitelor de stoc, de analiza corectă a furnizorilor, de îndeplinirea obiectivelor trasate în domeniul aprovizionării şi de încadrarea în bugetele aprobate, de promovarea imaginii firmei şi de apărarea intereselor acesteia.

BENEFICII:
  • Contract individual de munca incheiat pe perioada nedeterminata, perioada de proba 3 luni;
  • Salariu NET cuprins intre 1600 euro si 2000 euro/luna;
  • Bonusuri in funcție de targetele si obiectivele atinse;
  • Asigurare cazare si plata chiriei lunare pentru o locuinta pusa la dispozitie de catre companie, in caz de relocare;
  • Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si ambitioasa in continua evolutie;
  • Upgrade personal, dezvoltare si deschidere de noi perspective profesionale;

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024