Gratis

BUSINESS DEVELOPER zona Transilvania

DAVIS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

DAVIS ROMANIA - filiala a DAVIS POLONIA- lider european in domeniul productiei, importului
si distributiei de stofe si piele ecologica pentru mobilier tapitat selecteaza candidati pentru
pozitia de BUSINESS DEVELOPER pentru zona TRANSILVANIA, care indeplinesc urmatoarele cerinte:

-domiciliu in Cluj Napoca, Targu Mures, Alba Iulia, Oradea, Bistrita sau localitati apropiate acestora.

-absolvent studii superioare

-experienta relevanta in vanzari B2B (AVANTAJ experienta in vanzari de stofe, mobilier sau materii prime pentru industria producatoare de mobilier)

-disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara si strainatate in zona alocata, respectiv judetele: SM, MM, BN, BH, SJ, CJ, MS, AB, AR, TM, HD, HR, CV.

-permis auto cat. B, experienta minim 2 ani

-limba engleza nivel mediu/superior.
-limba maghiara - avantaj

-abilitati de comunicare, negociere, persuasivitate

-abilitati comerciale, simt estetic, dinamism, ambitie, seriozitate

Descrierea jobului

Atributiile Business Developer-ului sunt:
-prezinta, promoveaza si vinde produsele companiei (stofe pentru mobilier tapitat) exclusiv catre persoane juridice - firme ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀producatoare de mobilier tapitat;

-gestioneaza relatiile comerciale si acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor actuali si potentiali;

-implementeaza diverse instrumente de promovare a vanzarilor in magazinele clientilor, producatori de mobilier tapitat;

-prospecteaza in permanenta piata si abordeaza noi potentiali clienti;

-implementeaza politicile comerciale si de produs ale companiei;

-participa la targuri si expozitii de profil, in tara sau strainatate.
Postul presupune deplasari zilnice in zona alocata: 50-250 km zilnic, 4 zile pe saptamana, cu intoarcere zilnica acasa. Ocazional deplasarile pot fi mai lungi, cu cazare in hotel, aprox. 2-3 nopti pe luna.
Periodic se fac deplasari in strainatate pentru meeting-uri si training-uri la sediul din Polonia sau participari la targuri de profil si expozitii.

Candidatul selectat va beneficia de conditii de lucru si un pachet financiar stimulante, la standarde europene: salariu fix + bonusuri lunare, bonusuri anuale, bonusuri project-based, etc.

Conditii de lucru: masina, laptop, telefon de serviciu, home-office.

DAVIS ROMANIA SRL este filiala a DAVIS POLONIA - unul dintre cei mai mari distribuitori europeni de stofe pentru mobilier tapitat (canapele, fotolii, scaune, paturi, etc.). DAVIS POLONIA a fost infiintat acum 27 de ani si are sediul si depozitul central in Bielsko-Biala, in zona de sud-vest a Poloniei.
DAVIS POLONIA dispune de mai multe filiale regionale in Serbia, Romania, Bulgaria, Italia, Spania, Bosnia-Hertegovina, Albania, Macedonia si de o retea de reprezentanti care acopera toate tarile europene. In prezent, DAVIS POLONIA exporta in peste 40 de tari, fie direct din Polonia, fie din filialele regionale.
DAVIS ROMANIA a fost infiintata in 2017, cu sediu si depozit in Satu Mare, avand ca scop principal deservirea tuturor categoriilor de clienti din intreaga tara.
Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024