Gratis

Bucatar

Nutriento Food S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru poziția este o persoană entuziastă, dornică să învețe și să crească într-o carieră culinară. Aceasta trebuie să fie organizată, atentă la detalii și capabilă să lucreze eficient într-un mediu de lucru rapid.

Descrierea jobului

Asistarea bucătarului șef: Sprijinirea bucătarului șef în coordonarea activităților bucătăriei.
Pregătirea ingredientelor: Preluarea sarcinilor de pregătire a ingredientelor, cum ar ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀fi tăierea, curățarea și porționarea.
Supervizarea echipei în absența bucătarului șef: Preluarea conducerea bucătăriei când bucătarul șef nu este prezent.
Asigurarea respectării rețetelor: Monitorizarea pregătirii alimentelor pentru a asigura respectarea rețetelor și a standardelor de calitate
Pregătirea ingredientelor de bază: Curățarea, tăierea și mărunțirea legumelor, pregătirea cărnii și a altor ingrediente necesare.
Asistență în gătit: Ajutarea bucătarilor în prepararea diferitelor feluri de mâncare, în funcție de necesități.
Menținerea curățeniei: Asigurarea curățeniei în zona de lucru, spălarea vaselor și ustensilelor folosite.
Depozitarea corectă a ingredientelor: Organizarea și depozitarea ingredientelor în condiții optime, conform normelor de siguranță alimentară.

Suntem un restaurant nou, modern și plin de viață, ce urmează să se deschidă în inima Clujului, și căutăm să ne completăm echipa cu oameni pasionați, entuziaști și dedicați!

Dacă ești pasionat de gastronomie și vrei să faci parte dintr-o echipă de profesioniști, te așteptăm să ne trimiți CV-ul tău.
Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 4 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024