Gratis

Bucatar Sef

H.P. TOWER ONE SRL

Candidatul Ideal

Esti pasionat de arta culinara si doresti sa impartasesti pasiunea si exeprienta ︈️︉︍︇︊︃︉​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎ta unei echipe de bucatari talentati intr-un hotel de renume?
Ne dorim un coleg pasionat de domeniul ospitalitatii pentru rolul de BUCATAR SEF, cu o atitudine pozitivă, multă energie, atenție la detalii, pasiune pentru lucrul bine făcut și dorința de a excela.
  • Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara.
  • Abilitati excelente de coordonare a echipei si de comunicare.
  • Capacitatea de a gestiona situații neprevăzute și de a acționa în timp util pentru remedierea acestora;
  • Cunostinte solide de norme HACCP, gestionare stocuri si organizare de evenimente culinare.
  • Pasiune pentru gatit, atentie la detalii, creativitate si dorinta de inovare.

Descrierea jobului

  • Creaza, dezvolta meniurile: propune si implementeaza retetare pentru restaurantele si evenimentele organizate de hotel. promoveaza produsele hotelului.
  • Coordoneaza echipa ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈din subordine, asigurand buna desfasurare a activitatii din bucatarie, conform standardelor de calitate.
  • Implicare in a asigura calitatea preparatelor.
  • Planifica si monitorizeaza aprovizionarea bucatariei cu materii prime si produse necesare, asigurand rotatia corecta a stocurilor si minimizarea costurilor.
  • Asigura respectarea normelor de igiena si securitate in cadrul departamentului.
  • Participa la monitorizarea bugetului de venituri si cheltuieli al departamentului, optimizand costurile si resursele.
  • Instrueste si evalueaza personalul din subordine, asigurand un mediu de lucru motivant si performant. Ajuta la recrutarea de noi colegi, daca este cazul.
  • Respecta si verifica aplicarea normelor de sanatate si securitate in munca si participa la instruiri periodice.
Ce oferim:
  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si provocator.
  • Posibilitatea de a-ti dezvolta abilitatile de leadership.
  • Pachet salarial atractiv - se va detalia in cadrul interviului.
  • Nu asiguram / decontam cazare.

Situat in Brasov, hotelul exceleaza prin calitatea si profesionalismul serviciilor oferite.
Hotelul dispune de restaurant a la carte, sali evenimente si peste 100 camere cazare.
Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024