Gratis

Bucatar Sef

Continental Hotels

Candidatul Ideal

Esti un lider culinar pasionat, cu un simt deosebit pentru gust si prezentare? Ai visat sa impartasesti pasiunea si exeprienta ta unei echipe de bucatari talentati intr-un hotel de renume? Continental Hotels te asteapta sa iti valorifici creativitatea si expertiza intr-unul din restaurantele noastre!
  • Experienta de minim 1-3 ani intr-o pozitie similara.
  • Abilitati excelente de coordonare a echipei si de comunicare.
  • Cunostinte solide de norme HACCP, gestionare stocuri si organizare de evenimente culinare.
  • Pasiune pentru gatit, creativitate si dorinta de inovare.

Descrierea jobului

  • Crearea si dezvoltarea meniurilor: Propune si implementeaza retetare pentru restaurantele si evenimentele organizate de hotel.
  • Coordonarea echipei de bucatari: ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄Aloca sarcinile zilnice fiecarui bucatar, asigurand buna desfasurare a activitatii din bucatarie, conform standardelor de calitate.
  • Asigurarea calitatii preparatelor: Supravegheaza procesele tehnologice de preparare, degusta si monitorizeaza preparatele pe parcursul productiei pentru a garanta respectarea retetelor si standardelor companiei.
  • Gestionarea stocurilor si aprovizionarii: Planifica si monitorizeaza aprovizionarea bucatariei cu materii prime si produse necesare, asigurand rotatia corecta a stocurilor si minimizarea costurilor.
  • Imbunatatirea continua: Propune retete noi, participa la concursuri culinare si promoveaza produsele hotelului.
  • Respectarea normelor de igiena si securitate: Asigura conformitatea cu normele de igiena si siguranta alimentara (H.A.C.C.P.), monitorizand curatenia bucatariei si a echipamentelor.
  • Controlul bugetului: Participa la fundamentarea si monitorizarea bugetului de venituri si cheltuieli al departamentului, optimizand costurile si resursele.
  • Dezvoltarea resurselor umane: Instrueste si evalueaza personalul din subordine, asigurand un mediu de lucru motivant si performant. Ajuta la recrutarea de noi colegi, daca este cazul.
  • Siguranta muncii: Respecta si verifica aplicarea normelor de sanatate si securitate in munca si participa la instruiri periodice.

Beneficii:
Tichete de masă conform politicii companiei;
Decont transport;
Planuri de dezvoltare profesională și training;
Evenimente interne și teambuildinguri;
Abonamente medicale personalizate.

Daca esti gata sa transformi fiecare zi intr-o aventura culinara si sa creezi experiente memorabile pentru oaspetii nostri, aplica acum .
Hai sa inspiram impreuna prin creativitate si pasiune culinara , oferind clientilor experiente de neuitat!

Continental Hotels SA are o tradiție de peste 30 de ani pe piața turistică din România. Încă de la început obiectivele companiei au avut în vedere furnizarea de servicii hoteliere pentru segmentul turismului de afaceri.

În prezent Continental Hotels este cel mai mare lanț hotelier românesc ce acoperă piața de lux, business și economy, oferind, în același timp, o gamă completă de servicii și pentru segmentul MICE. Portofoliul Continental Hotels cuprinde următoarele branduri hoteliere proprii: Grand Hotel Continental (5 stele), Continental Forum (4 stele), Continental (3 stele), Hello Hotels (2 stele), MyContinental (3 stele) precum și cele de food & beverage: Concerto Restaurant, Balkan Bistro, Bistro Continental, Mondo Restaurant, Victoria Club, Tekaffe, Cofetăria Continental.

Orașele în care Continental Hotels este prezent sunt: București, Arad, Oradea, Sibiu, Constanța, Tîrgu Mureș, Drobeta Turnu Severin și Suceava, totalizând peste 1860 de camera în 12 unități hoteliere.

Pentru mai multe informații, vizitează continentalhotels.ro sau urmărește-ne pe Facebook.

Publicat 2 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024