Gratis

BIOLOG / BIOCHIMIST SPECIALIST

ROMAR CLINIC SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:
Diplomă de studii care atestă specialitatea;
Autorizație de liberă practică, vizată pe anul în curs;
Experiența de minim 5 ani în domeniu ;
Organizare, flexibilitate și atitudine deschisă;
Cunoștințe minime de operare pe calculator;
Bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
Responsabilitate și capacitate de decizie.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- organizeaza si raspunde de activitatea in departament;
- foloseste metodele si tehnicile corespunzatoare de diagnostic in specialitatea respectiva;
︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄- intocmeste referatele de necesitate pentru reactivi si consumabile in departament;
- executa analizele cerute de medicii trimitatori;
- analizeaza modul de inregistrare a rezultatele analizelor si indicii calitativi ai activitatii medicale din laborator;
- aduce la cunostinta medicului sef de laborator si managerului toate evenimentele deosebite precum si masurile luate;
- efectueaza controlul intern si extern de calitate din departament, asigurand corectitudinea rezultatelor inregistrate;
- controleaza si conduce instruirea cadrelor din subordine;
- asigura prin masuri adecvate receptia, depozitarea, conservarea, punerea in serviciu, exploatarea si intretinerea aparaturii din departament, conform procedurilor si instructiunilor de lucru;
- asigura identificarea si monitorizarea neconformitatilor aparute, indiferent de gravitatea acestora,propune masuri corective si preventive si urmareste realizarea lor
- asigura efectuarea si inregistrarea corecta a analizelor;
- analizeaza rezultatele analizelor sesizand in termen cazurile in care se impun masuri imediate de corectie, oprirea executiei sau verificari suplimentare;
- valideaza, parafeaza si semneaza buletinele de analize;
- prezinta cazurile deosebite medicului sef de laborator;
- raspunde prompt la solicitari in caz de urgente medicale;
- intocmeste propuneri pentru completarea si / sau modernizarea dotarii laboratorului;- propune verificarea metrologica periodica a aparaturii in conformitate cu prevederile normelor legale in domeniu;

ROMAR MEDICAL este o institutie multifunctionala de diagnostic si asistenta medicala, integrata deplin în sistemul asigurărilor de sănătate existent în Romania si având ca scop principal prestarea Serviciilor Medicale la standarde tehnice si profesionale de varf.
Bazat pe o echipa de medici specialisti care acopera majoritatea specialitatilor, si utilizind echipamente şi aparatură medicală de ultimă generaţie, ROMAR MEDICAL asigură o evaluare corectă a stării de sănătate şi un diagnostic precis şi rapid oferind posibilitatea efectuării unui tratament optim intr-un timp scurt.
Activitatea desfăşurată până în prezent pe piaţa românească, a poziţionat ROMAR MEDICAL în topul Companiilor care oferă servicii medicale de calitate.

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024