Gratis

Biolog/Biochimist pentru laborator/Personal baza recuperare

MEDIC LINE BUSINESS HEALTH SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Dacă ești un profesionist pasionat de știință, ai abilități de analiză și o dorință puternică de a contribui la sănătatea ︂︉︊︃︂︎︃︍​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎pacienților, te așteptăm în echipa noastră.
Clinicile Medic Line caută un biolog/biochimist dedicat pentru a se alătura laboratorului nostru performant.
Dacă ești orientat către precizie și excelență în domeniul analizelor medicale, această oportunitate este pentru tine!

BIOLOG/BIOCHIMIST
Candidatul ideal:
  • Absolvent de studii superioare în biologie, biochimie.
  • Experiență anterioară în laborator de analize medicale constituie un avantaj, dar nu este obligatorie.
  • Cunoștințe solide de biologie, biochimie și tehnici de laborator.
  • Abilități de utilizare a echipamentelor și instrumentelor moderne de laborator.
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a respecta standardele de calitate.
  • Orientare către detalii, precizie și rigoare în interpretarea rezultatelor analizelor.
PERSONAL BAZA RECUPERARE:
  • Candidatul ideal:Studii de ︂︉︊︃︂︎︃︍​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎specialitate în domeniu.
  • Aviz de liberă practică/ certificat de membru.
  • Disponibilitate pentru aprofundarea și diversificarea tehnicilor și metodelor de lucru.
  • Persoană activă și dornică de a învăța lucruri noi.
  • Atitudine pozitivă.

Descrierea jobului

Responsabilități BIOLOG/BIOCHIMIST:
  • Efectuarea și interpretarea analizelor medicale specifice domeniului de activitate.
  • Colaborarea cu medicii și personalul medical pentru a ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂oferi ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂diagnostice precise și tratamente adecvate pacienților.
  • Menținerea standardelor de calitate și siguranță în laborator, asigurând utilizarea corectă a echipamentelor și tehnologiilor de ultimă generație.
  • Participarea la pregătirea și implementarea procedurilor de laborator.Beneficii:Salariu competitiv, care va fi discutat în cadrul interviului, în funcție de experiență și cunoștințe.
  • Mediul de lucru profesionist și stimulativ, cu oportunități continue de învățare și dezvoltare.
  • Training și suport pentru creșterea profesională.
  • Posibilitatea de a lucra cu echipamente moderne într-o echipă tânără și energică.
  • Asigurare medicală.
RESPONSABILITATI BAZA RECUPERARE:
  • Foarte bună cunoaștere a procedurilor de tratament și a tendințelor din domeniu.
  • Monitorizarea evoluției pacientului, menținând constant legătura cu ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄medicul.
  • Execuția programului de recuperare conform obiectivelor stabilite.
Beneficii:
  • Șansa de a învăța și de a crește alături de profesioniști dedicați.
  • Un salariu care va fi discutat într-un interviu relaxat și care va reflecta experiența și cunoștințele tale.
  • Dacă suntem cei pe care îi cauți și simți că ai locul tău într-o echipă care se străduiește pentru o lume mai sănătoasă, atunci ești binevenit/ă la Medic Line.

Clinicile Medic Line sunt recunoscute pentru angajamentul lor față de calitatea serviciilor medicale și grija acordată pacienților.Cu o experiență de peste 15 ani pe piața din România, ne mândrim cu un colectiv de medici profesioniști și personal de înaltă calificare.
Cu echipamente moderne de ultimă generație, punem la dispoziția medicilor și pacienților noștri o gamă variată de servicii medicale performante:

  • Imagistică Medicală de Ultimă Generație: Dispunem de echipamente avansate de imagistică medicală, inclusiv RMN, CT, RX, DEXA și Mamografie, pentru diagnosticarea precisă a diferitelor afecțiuni și pentru monitorizarea progresului tratamentului.
  • Endoscopie, Colonoscopie, Bronhoscopie - FUJI: Utilizând echipamentele de înaltă calitate de la FUJI, efectuăm investigații endoscopice precise și sigure, asigurând un diagnostic corect și tratament adecvate.
  • Ecografe: Avem la dispoziție ecografe moderne, care permit medicilor noștri să efectueze investigații ultrasonografice detaliate și precise pentru diverse afecțiuni medicale.
  • EMG Natus: Pentru diagnosticarea și evaluarea afecțiunilor neurologice, utilizăm echipamentul EMG Natus, recunoscut pentru precizia și fiabilitatea sa.
  • Aparatură de bază de recuperare: Oferim o gamă completă de echipamente și facilități pentru recuperarea medicală a pacienților, sub supravegherea atentă a personalului nostru specializat.
  • Oxigenoterapie Hiperbară: Pentru tratarea anumitor afecțiuni medicale, oferim terapie cu oxigen hiperbaric, cu ajutorul unor echipamente moderne și în condiții de siguranță.
Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024