Gratis

Bellboy (Bagajist/Usier)

Apex Alliance Property 4 S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerințe post:
Formare profesionala:
Studii medii
Experiență in funcția de bagajist/ușier hotel constituie un avantaj
Limba engleza
Buna cultura generala
Politicos, amabil, promptitudine, prezenta de spirit
Inclinație pentru lucrul cu clienții, spirit comercial

Descrierea jobului

Responsabilități:
Întâmpinarea clientului conform procedurilor de lucru existente;
Asigura suportul necesar in procesul de primire si cazare a clienților hotelului;
︁︀​︂︃︃​︇︅​︀Promovează către clienți toate produsele si serviciile oferite de hotel (ex: restaurant, bar, shop, etc.);
Este responsabil cu inspectarea si gestionarea zonei de lobby (reviste, lumini, curățenie, etc);
Conduce oaspeții in camere cu bagajele lor; duce bagajele clienților pana la mașina, la plecarea acestora;
Deplasări scurte in interesul hotelului si alte sarcini care ar putea avea legătura cu șederea oaspeților in hotel;
Ajuta oaspeții in obținerea celor mai diverse tipuri de informații;
Primirea persoanelor care doresc sa ia legătura cu conducerea;
Ia cunoștința zilnic de sesizările, reclamațiile si sugestiile clienților, le rezolva pe cele care intra in atribuțiile sale, le transmite pe celelalte compartimentelor implicate, informează șeful direct/managerul de serviciu de toate aceste aspecte si de rezolvarea lor operativa;
tabilește si păstrează relații pozitive de lucru cu colegii din întreg hotelul;
Colaborează permanent cu celelalte departamente pentru a asigura clienților servicii conform standardelor stabilite;
Raportează șefului direct/managerului de serviciu toate sesizările/plângerile din partea clienților si rezolva in timp real si in mod profesional nemulțumirile clienților;
Respecta standardele Marriott si cerințele locale pentru atingerea nivelului de calitate al serviciilor hotelului;

Descrierea companiei

THE MARMOROSCH BUCHAREST | AUTOGRAPH COLLECTION

Inspired by the optimism and advances of the Belle Époque, the Marmorosch Hotel reinvents the art of fine living from a bygone era with an exciting touch of modernity. Every experience at the Marmorosch Hotel is purposefully tailored to enable new and exciting discoveries, evocative of the prosperous and dynamic way of life that once animated its very halls. Situated in the former palace of Romania’s most powerful bank of the early twentieth century, the Marmorosch Hotel is a perfect venue for reliving history.

The Marmorosch Bucharest, an Autograph Collection by Marriott Hotel is located on Doamnei Street 2, 3rd district, Bucharest, just as you enter the historical city center. It features 217 rooms from standard category to suites, 4 meeting and ballrooms, 4 F&B outlets (restaurant, lounge, bar as well as coffee corner), fitness centre and SPA with indoor pool and treatment rooms.

Publicat 8 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024