Gratis

Barista

THEODORXD S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Experiență anterioară de lucru ca Barista sau Chelner/Chelneriță
Experiență practică cu echipamentele de preparare
Capacitatea de a evalua preferințele clienților
Abilități excelente de comunicare
Orientare către client
Diplomă de liceu; instruirea relevantă este un plus

Descrierea jobului

Întâmpină clienții la intrare
Educa clienții prin prezentarea și explicarea meniului de băuturi din cafea; răspunzând la întrebări.
Oferă clienților ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄meniuri de băuturi și răspunde la întrebările lor cu privire la ingrediente
Pregătește și vinde băuturi din cafea urmând rețetele și tehnicile de preparare prescrise
Servește băuturi și produse alimentare preparate, cum ar fi prăjituri, produse de patiserie și brioșe
Primește și procesează plățile (numerar și carduri de credit)
Păstrează zona de bar curată
Menține stocul de cești și farfurii curate
Verifică dacă echipamentele de preparare funcționează corect și raportează orice necesități de întreținere
Respectă reglementările de sănătate și siguranță
Comunicarea feedback-ului clienților către manageri

Căutăm Barista pentru a se alătura echipei noastre într-o nouă cafenea situată în centrul orașului. Candidații ideali vor avea experiență ca barista și pasiune pentru cafea și pentru industria cafelei. Căutăm barista cu o personalitate caldă și o atitudine pozitivă, proactivi, cu un ochi pentru calitate, detalii, rapiditate și servicii excelente. În cele din urmă, vei asigura o experiență excelentă pentru oaspeții noștri.
Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024