Gratis

AUDITOR INTERN

BIROUL DE TURISM PENTRU TINERET (B.T.T.) SA
2 poziții

Candidatul Ideal

- studii superioare finalizate;
- cursuri de specializare si certificari profesionale in audit intern;
- minim 2 ani de experienta in audit intern;
- bune cunostinte de metodologie si a standardelor in audit intern;
- abilitatea de a lucra cu termene limita.

Descrierea jobului

- verificarea legalităţii, identificarea erorilor şi/sau a fraudelor;
- elaborarea planului anual de audit intern;
- analiza procedurilor;
- aplicarea ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀normelor naţionale de audit financiar (procedurile şi principiile fundamentale care stau la baza activităţii );
- se asigură ca toate înregistrările contabile transpun corect operaţii reale (verificarea realităţii înregistrărilor);
- elaborerea raportul anual al activităţii de audit intern.

"Biroul de Turism pentru Tineret" (BTT SA), s-a infiint in 1968, fiind initial o unitate economica specializata in programe turistice pentru tineret, reorganizata ulterior ca societate comerciala.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024