Gratis

ASISTENT SERVICE PORSCHE

APAN MOTORS IASI

Candidatul Ideal

- Absolvent studii superioare;
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Cunostinte excelente de operare in Excel, baze de date, analiza date;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Atentie la detalii;
- Capacitate buna de planificare si organizare a propriei activitati;
- Atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

ABILITATI NECESARE:
  • adaptabilitate/flexibilitate;
  • orientare spre atingerea obiectivelor;
  • capacitatea de a lucra în condiții de stres;
  • ︂︃spirit analitic si o ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀foarte buna organizare a activitatii;
  • abilitatea de a respecta termenele limita;
  • capacitatea de a invata caracteristici tehnice ale produselor.
  • abilitati de comunicare;
  • puterea dezvoltata de înțelegere;
  • modul de a face fata situatiilor de stres;
  • constiinciozitatea si perseverenta.
  • capacitatea de a se adapta la situatii noi;
  • dorinta de a invata pe cont propriu;
  • capacitatea de invatare continua.

ATRIBUTII SI SARCINI DE SARCINI DE LUCRU:
  • preia comenzile specifice service-ului primite telefonic/e-mail;
  • responsabil(a) de creșterea satisfactiei clientilor;
  • responsabil(a) de activitățile generale ale biroului de service;
  • intampina clientii în mod prompt,cu respect,amabilitate și loialitate;
  • inregistreaza in sistemul software intern programarile in service;
  • arhiveaza si tine evidenta contractelor de service (la cerere, standard) incheiate ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂si mentine permanent legatura cu reprezentantii de service, de vanzari si clientii pentru buna derulare a lor;
  • se ocupa de directionarea tuturor solicitarilor de interventie/evenimentelor de service, asigurandu-se de existenta documentatiei necesare unei interventii;
  • preia comenzile specifice Departamentului Service primite telefonic, email sau direct de la Inginerii de Service si le proceseaza conform procedurii interne stabilite;
  • in conformitate cu politica de service si cu respectarea rapoartelor aferente acestei activitati, raspunde de intocmirea bonurilor de consum si de cererile de emitere factura, confruntand stocul scriptic cu cel fizic;
  • se ocupa de planificarea lunara pentru evenimentele tehnice programate (revizii, testari) pentru clienti;
  • tine legatura cu seful de atelier pentru confirmarea detaliilor comenzii clientului si a livrarii autoturismului catre client;
  • îmbunătățește imaginea activitatii de service prin adresarea către clienți într-un mod politicos și amabil,atat personal cât și la telefon;
  • asista consilierul de service în gestionarea programarilor clientilor;
  • completeaza comenzi de reparație și inregistreaza timpul estimat pe fisa de planificare;
  • asista Consilierul de service în asigurarea satisfactiei clientilor,pe tot parcursul proceselor de reparație ale autovehiculului;

Din dorinta de a fi intotdeauna aproape de nevoile clientilor si din pasiunea de a excela in domeniul auto, singurul ︋︉️︊︌︊︍︃​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎︋︉️︊︌︊︍︃​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎dealer autorizat BMW din regiunea Moldovei, APAN Motors Iasi, isi mareste echipa si avem disponibil postul de ASISTENT SERVICE pentru noua reprezentanta service autorizat PORSCHE din Iasi, singurul din zona de Nord-Est a Romaniei.
In completarea echipei sunt asteptate persoane organizate, active, responsabile, pasionate si in cautarea succesului profesional in acest domeniu.

Asteptam CV-ul tau si pe adresa de e-mail simona.dragan@apan.ro sau la showroom-ul BMW APAN Motors Iasi din Soseaua Pacurari, nr.189.
Publicat 17 Oct. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 16 Nov. 2024