Gratis

Asistent medical radiologie - radioterapie MedEuropa Oradea

MedEuropa
6 poziții

Candidatul Ideal

Esti candidatul ideal daca:
  • Detii Certificat de membru OAMGMAMR (ALP) pentru asistent medical in specialitatea radiologie;
  • Experienta in radioterapie sau/si in operare CT/RMN/Radiologie/Mamografie constituie un avantaj dar nu este obligatorie, compania noastra urmand a asigura training de specialitate privind utilizarea acceleratoarelor liniare pentru radioterapie;
  • Ai abilitati de munca in echipa, proactivitate, de comunicare, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate;
  • Cunostinte operare computer/MS Office - nivel mediu;
  • Limba engleza - nivel mediu

Descrierea jobului

  • Pregăteşte bolnavul şi materialele necesare examenului imagistic de simulare CT;
  • Pregăteşte bolnavul şi materialele necesare in vederea ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂efectuarii sedintelor de radioterapie (Acelerator Liniar);
  • Efectueaza tratamentul de radioterapie conform indicatiilor medicului si fizicianului
  • Înregistrează bolnavi în registrul de simulare/tratament radioterapie cu datele de identificare si informatiile necesare;
  • Efectuează examenul CT de simulare la indicaţia medicului;
  • Asigură evidenţa examinarilor CT si a tratamentelor de radioterapie
Beneficii:
  • Salariu motivant la care se adauga un sistem de bonusare;
  • Traininguri de specialitate in Romania si in strainatate.

MedEuropa este o companie care are in plan dezvoltarea in Romania a unui lant de pana la 10 clinici de radioterapie intr-un orizont de 5 ani, dezvoltare corelata geografic cu nevoile de tratament ale pacientilor.
În prezent sunt deschise centrele de radioterapie MedEuropa din Constanta, Bucuresti, Oradea și Brașov iar centrele din Iași și Bacău sunt în stadiu de dezvoltare.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 5 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024