Gratis

Asistent Medical Radiolog Miercurea Ciuc-Vaslui-Constanta

Medima
8 poziții

Candidatul Ideal

Medima este in cautarea a 8 Asistenti Medicali de Radiologie (CT/RMN part-time/full-time) dedicati pentru a se alatura echipelor noastre din ︁︀︆︄︌︌︇︁​︍︁︎️​︁︁︎︌​︈︂︀︈​︇︊︅︂︎️︈︌︁︁︄︈︁︀︆︄︌︌︇︁​︍︁︎️​︁︁︎︌​︈︂︀︈​︇︊︅︂︎️︈︌︁︁︄︈Miercurea Ciuc, Slobozia, Tulcea, Constanta si Vaslui.

Cerinte:

* Experienta dе minim 1-2 ani in activitatea dе radiologie - operare CT/RMN (inclusiv pozitionare pacienti, folosirea injectomatelor, etc.);
* Autorizatia dе libera practică;
* Asigurarea malpraxis;
* Excelente abilitati de comunicare;
* Integritate;
* Orientare catre pacient;
* Persoana empatica, dinamica, responsabila, organizata;
* Disponibilitate pentru program de lucru in ture.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
* Asigurarea chestionarii pacientului si efectuarii investigatiei;
* Inregistrează pacienţii în registrul intern de examinări;
* Supravegherea pacientul pe ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂parcursul desfăşurării examenului RMN / CT;
* Pregătirea injectomatului, a seringii automate, substantei de contrast şi a materialelor necesare pentru examinarea RMN / CT a pacienţilor cu substanta de contrast;
* Supravegherea pacientul pe parcursul a 30 minute de la finalizarea investigatiei IRM / CT cu substanta de contrast;
* Arhiveaza imaginile pacientilor investigati in aplicaţie.

Ce oferim:
* Tehnologie de ultima generație;
* Integrare cu o echipa medicala de elita;
* Salariu atractiv;
* Un ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈mediu de lucru excelent și o abordare flexibilă a muncii.

Medima este o rețea de centre medicale de excelență în imagistica medicală și radiologie. Suntem specializați în imagistica medicală de înaltă precizie și oferim rezultate de încredere sub conducerea medicală a Prof. Univ. Dr. Gheorghe Iana.
Prima noastră misiune este de a „democratiza” accesul la serviciile de screening (RMN -CT - PET/CT) cu ajutorul noilor tehnologii și a unei echipe medicale de elita, prin practicarea unor prețuri accesibile. A doua noastră misiune este de a diagnostica toate tipurile de cancer în stadiul I. „Lupta împotriva cancerului începe înainte de a vă îmbolnăvi”. a spus Vlad Ardeleanu, CEO Medima Health despre misiunea asumată împreună cu Prof. Dr. Gheorghe Iana, președintele Societății de Neuroradiologie și Radiologie Intervențională din România.
Dacă rezonezi cu misiunea noastră, de ce să nu te alături echipei Medima?

#haicunoi #asistentradiolog

Cu considerație,
Adela BARBULESCU
HR Manager
Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024