Gratis

Asistent medical de laborator - Histopatologie

SYNEVO ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui Asistent medical de laborator dedicat si pasionat pentru a se alatura echipei noastre din cadrul Laboratorului ︋︌︈︉︉︈︇︃​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Central din Chiajna. Avem nevoie de o persoana calificata si orientata catre rezultate, care sa contribuie la excelenta in furnizarea serviciilor medicale de laborator.

Profilul tau:
- Studii Postliceale de specialitate / Studii Superioare de scurta durata de specialitate absolvite;
- Drept de libera practica – certificat de membru OAMGMAMR; asigurare de raspundere civila profesionala ( malpraxis);
- Cunostinte de operare PC ( MS OFFICE, LIS);
- Experienta pe un post similar;
- Persoana pozitiva, asertiva, cu spirit de echipa;
- Abilitati bune de comunicare si colaborare;
- Atitudine proactiva si orientata catre rezolvarea problemelor;
- Capacitatea de a efectua sarcini repetitive.

Descrierea jobului

Rolul tau:
- Receptionarea probelor la nivel de departament si realizarea activitatilor privind controlul calitatii;
- Examinarea probelor biologice conform ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄procedurilor specifice in ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈vigoare;
- Mentinerea in stare de functionare optima a echipamentelor de laborator si pregatirea aparaturii, intrumentelor, substantelor si reactivilor utilizati in procesul de analiza;
- Asigura, la nivelul sau de competenta indeplinirea conditiilor preanalitice, analitice si postanalitice pentru obtinerea unor rezultate corecte in timpul de eliberare optim stabilit pentru fiecare test in parte; dupa caz, pregatirea probelor, supravegherea probelor pentru a asigura pastrarea acestora in conditii conforme;
- Asigura protectia impotriva contaminarii, asigura conditiile igienico-sanitare in laborator si completarea documentelor specifice;
- Mentine evidenta consumurilor cu materiale si consumabile utilizate in procesul de analiza de laborator in conformitate cu procedurile specifice, documentele insotitoare privind metodele de lucru;
- Respecta cerintele standardului de acreditare, cerintele RENAR, ghidurile cerute de acreditare.

Mediul de lucru si beneficiile oferite de companie
O cultura organizationala bazata pe incredere, transparenta, comunicare, valori comune. Un loc de munca in care esti incurajat sa descoperi, sa inveti, sa dezvolti competente si sa iti demonstrezi talentul. Oferim un pachet salarial competitiv, cu beneficii atractive si un mediu de lucru flexibil, care iti va permite sa iti atingi obiectivele profesionale si personale:
- Abonament medical;
- Tichete de masa;
- Prime in bani cu diverse ocazii (Craciun/ Paști, 8 Martie);
- Ajutoare financiare pentru evenimente familiale;
- Zile libere pentru evenimente familiale;
- Concediu de odihna intre 21- 25 zile in functie de vechimea in companie;
- Prima de vacanta;
- Alte bonusuri ocazionale – conform politicilor companiei;
- Programe de dezvoltare interne sau externe; platforma de e-learning interna;
- Flexibilitatea programului de lucru (acolo unde specificul activitatii permite).

Synevo este principalul furnizor de soluții de diagnostic de laborator din România, oferind peste 2000 de tipuri de analize uzuale și avansate, de la teste de prevenție și diagnostic primar, până la teste de monitorizare a diverselor terapii. Synevo România administrează o rețea națională de 22 de laboratoare clinice, inclusiv un laborator de analize veterinare și 184 de centre de recoltare, amplasate în zone ușor de accesat din 80 de localități. Mai mult de 1500 de angajați se implică în furnizarea serviciilor de laborator pentru 1,8 milioane de clienți unici, efectuând peste 18,6 milioane de teste în fiecare an.

Cu o experiență de 29 de ani în industrie, Synevo România furnizează informații esențiale profesioniștilor din domeniul sănătății, unităților medicale, companiilor farmaceutice, cercetătorilor și pacienților, cu scopul de a-i ajuta să ia decizii informate și oferă acces la platforme digitale care permit clienților să beneficieze de experiențe personalizate.
Synevo România face parte din grupul Medicover, unul dintre liderii internaționali din domeniul serviciilor medicale și de diagnostic, companie fondată în 1995 și listată și cotată la Bursa Nasdaq Stockholm. (www.medicover.com).

Descoperă oportunitățile de carieră: https://www.synevo.ro/cariere/

Vino și tu alături de noi să fii parte din ceva aparte!

Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024