Gratis

Asistent Medical Generalist

Sanamed Hospital

Candidatul Ideal

  • Studii post-liceale relevante
  • 2 ani experiență într-un post similar constituie un avantaj
  • MS Office, MS Outlook – nivel mediu
  • Disponibilitate de a învăța un software specific contextului medical, precum și utilizarea echipamentelor relevante existente în cabinet
  • Abilități de comunicare excelente; dorința de a susține relații bazate pe respect și cooperare atât cu pacienții, cât și cu colegii
  • Abilități de organizare, de gestionarea timpului
  • Inițiativă în promovarea serviciilor clinicii în rândul pacienților
  • Dorință de a învăța și a transfera din cunoștințele proprii, de a face parte dintr-o echipă de standard înalt

Descrierea jobului

  • Primește pacienții și îi organizează în ordinea venirii; evaluează starea fiecărui pacient, măsurând și înregistrând funcțiile vitale
  • Efectuează tehnicile ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄și procedurile medicale din activitatea terapeutică conform planului de tratament indicat de medic; completează formularele aferente
  • Folosește corect și întreține echipamentul de specialitate relevant specialității desemnate
  • Poartă echipamentul de protecție prevăzut în secție
  • Educă pacientul și aparținătorii pentru respectarea conduitei terapeutice, efectuarea investigațiilor clinice și paraclinice, a regimului igieno–dietetic, cunoașterea afecțiunii, respectarea controalelor periodice
  • Menține o atitudine respectuoasă față de pacient
  • Actualizează baze de date relevante

SANAMED este, la nivel național, cel mai mare centru de Excelență specializat în diagnosticarea, monitorizarea și tratamentul pacientului cronic, Diabetului și a complicațiilor sale, care pune la dispoziția pacienților săi o echipă experimentată de medici specialiști, o abordare multidisciplinară unică, oferind cele mai moderne metode de diagnostic si cele mai bune condiții de tratament. Alături de expertiza în tehnologiile și strategiile disponibile pentru personalizarea tratamentului Diabetic, începând cu anul 2020 venim în sprijinul pacienților nostri cu noul Centru de Imagistică Medicală Sanamed.

Locatii:

Sanamed Bucuresti

Business Garden Bucharest - Calea Plevnei nr. 159 Corp B, sector 6, Bucuresti

Luni - Vineri: 07:30 - 19:00

info@sanamed.ro

(021) 9442 / (021) 211 53 50

Sanamed Pitesti

Str. Mircea Vodă, nr. 42, Pitesti

pitesti@sanamed.ro

(0248) 647 491

Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024