Gratis

Asistent Marketing

Automobile Bavaria

Candidatul Ideal

Automobile Bavaria Group Romania este cel mai mare grup de dealeri BMW din Europa Centrala si de Sud-Est, avand un important rol pe piata auto din Romania.

Echipa Automobile Bavaria Group cauta Asistent Marketing, pentru locatia din Baneasa, iar daca te regasesti in profilul pe care l-am conturat pentru viitorul nostru coleg, te rugam sa aplici.

Ne dorim ca viitorul membru al echipei noastre sa detina urmatoarele calitati:
- studii superioare in Marketing, Comunicare sau Relatii Publice;
- cunostinte de operare PC (MS Office nivel avansat, cunostinte medii de Corel Draw/Adobe Photoshop);
- limba engleza – nivel mediu/avansat;
- abilitati excelente dе comunicare si relationare;
- capacitate dе analiza, sinteza si decizie, bun organizator;
- capacitatea dе a gestiona simultan mai multe task-uri;
- persoana cu initiativa, proactiva, autodidacta;
- persoana energica, atenta la detalii;
- persoana responsabila, capabila sa respecte instructiuni si termene limita;
- permis dе conducere cat. B.

Descrierea jobului

Atributiile care ii vor reveni viitorului nostru coleg sunt:
- organizarea si promovarea evenimentelor de marketing;
- coordonarea logisticii, invitatiilor ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂si urmarirea rezultatelor;
- dezvoltarea si gestiunea campaniilor de Marketing Digital;
- analiza traficului web si optimizarea campaniilor in functie de performanta;
- crearea de continut in Social Media, precum si a altor materiale de marketing;
- implementarea elementelor de identitate de marca (corporate identity);
- gestionarea relatiei cu furnizorii de materiale de Marketing, transmiterea si urmarirea comenzilor;
- cercetare de piata si analiza a competitorilor;
- monitorizarea si raportarea activitatii competitorilor.

Beneficii:
- tichete de masa;
- abonament medical la o companie de sanatate privata;
- acces gratuit Bookster;
- zile suplimentare de concediu de odihna, acordate in functie de vechimea in campul muncii.

Automobile Bavaria Group este cea mai mare reţea de dealeri BMW din Europa Centrală şi de Est. Compania detine 12 dealeri in România şi 4 dealeri in Germania (lângă Munchen). În 2024, Automobile Bavaria împlinește 30 ani de la înfiinţare, fapt ce pune în evidență vasta experienţa în serviciile de vânzare şi post-vânzare pe care o deține pentru mărcile din portofoliul BMW Group. Experiența și calitatea serviciilor oferite de Automobile Bavaria Group asigură orice client că alegând dealerii din reţeau noastra a luat cea mai bună decizie pentru el şi maşina pe care o utilizează. Automobile Bavaria şi dealerii săi comercializează automobile BMW, MINI, Rolls Royce, motociclete BMW și Husqvarna, noi şi rulate. Pentru marca MINI Automobile Bavaria are trei puncte de service în România, la București, Cluj și Timișoara. Toate mărcile beneficiază de service specializat cu acoperire națională și puncte de service în cele mai mari orașe din țară. Automobile Bavaria Group oferă partenerilor săi o gama extinsa de servicii de: · închiriere maşini prin intermediul companiei Bavaria Mobility; · asigurări prin intermediul Bavaria Broker de Asigurari. · vânzare şi service pentru vehicule comerciale MAN şi autobuze Neoplan noi şi rulate, prin intermediul companiei MHS Truck & Bus importatorul general pentru România.

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024