Gratis

ASISTENT MANAGER

TRANSFEROVIAR

Candidatul Ideal

Experiență: Minimum 5-7 ani de experiență pe o poziție similară, ideal în companii mari sau grupuri de firme, cu expunere la managementul de top.
Studii: Studii superioare finalizate în domenii relevante, precum Administrarea Afacerilor, Economie, Finanțe, Management sau Drept.
Abilități organizatorice: Capacitate excelentă de a gestiona mai multe proiecte și sarcini simultan, într-un mediu dinamic și cu termene stricte.
Abilități de comunicare: Comunicare impecabilă atât în scris, cât și verbal, în limba română și engleză (o a treia limbă străină constituie un avantaj).
Orientare spre detalii: Atenție la detalii, cu capacitatea de a identifica și rezolva rapid problemele.
Discreție și profesionalism: Nivel ridicat de confidențialitate în gestionarea informațiilor sensibile legate de acționar și grupul de firme.
Capacitate de adaptare: Flexibilitate și capacitatea de a răspunde rapid la nevoile și cerințele acționarului.
Tehnologii: Cunoștințe avansate de MS Office (Word, Excel, PowerPoint), aplicații de management al proiectelor și CRM.
Networking și relații: Experiență în colaborarea cu furnizori externi, clienți și alte părți interesate, capacitatea de a cultiva relații profesionale de încredere.
Abilități de management al timpului: Prioritizarea eficientă a sarcinilor și o bună gestionare a timpului pentru acționar și pentru activitățile interne ale grupului.

Descrierea jobului

Descriere job și responsabilități:

Asistarea directă a acționarului principal: Oferirea de suport administrativ zilnic, gestionarea corespondenței, a întâlnirilor și ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄a călătoriilor.
Coordonarea agendei: Organizarea și prioritizarea programului de întâlniri, ședințe, apeluri și alte evenimente.
Pregătirea documentației: Redactarea și revizuirea documentelor de afaceri, inclusiv rapoarte financiare, procese verbale, prezentări și analize.
Interfața cu echipele din cadrul grupului: Colaborarea cu diferite departamente și echipe din cadrul grupului de firme pentru a asigura implementarea deciziilor strategice.
Managementul proiectelor: Supervizarea și urmărirea stadiului de desfășurare a proiectelor, raportarea progresului și asigurarea respectării termenelor limită.
Gestionarea informațiilor confidențiale: Manipularea informațiilor financiare și strategice sensibile cu discreție.
Organizarea călătoriilor: Planificarea și coordonarea călătoriilor de afaceri, inclusiv rezervări de transport și cazare, pregătirea itinerariilor.
Suport în luarea deciziilor: Pregătirea de analize și prezentări pentru luarea deciziilor, pe baza datelor economice și financiare.
Reprezentarea acționarului: Reprezentarea acționarului la întâlniri sau evenimente atunci când acesta nu poate participa personal.

Beneficii oferite:

Salariu competitiv: Remunerație atractivă, conform cu nivelul de responsabilitate și experiență.
Flexibilitate: Posibilitatea de a lucra cu un program flexibil sau hibrid, în funcție de nevoile acționarului și de priorități.
Oportunități de dezvoltare: Participarea la cursuri de formare profesională și conferințe care sprijină dezvoltarea personală și profesională.
Mediu de lucru dinamic: Un mediu de lucru variat și provocator, cu acces la resurse și tehnologie de ultimă generație.
Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024