Gratis

Asistent Manager

STUDIO CORONA S.R.L. CIVIL ENGINEERING TORINO SUCURSALA BUCURESTI

Candidatul Ideal

Ce fel de persoană ar trebui să fii?

Ne dorim o persoană organizată, sociabilă, cu bun simț, care să aibă etica muncii, respect pentru angajator cât și pentru colegi. Dacă ești o persoană harnică, organizată și proactivă, te așteptăm în echipa noastră.

Cerințe:
- Studii medii/superioare finalizate;
- Cunoașterea limbii engleze scris și vorbit;
- Meticulozitate, acuratețe și atenție la detalii;
- Atenție distributivă și capacitate de concentrare;
- Foarte bune abilități de comunicare;
- Capacitate de gestionare bună a timpului;
- Lucru în echipă;
- Experiență minimă de 1 an într-un rol similar constituie un avantaj;
- Cunoștințe medii de operare PC: Excel, Word, Outlook;

Descrierea jobului

Ce atribuții va trebui să îndepliniți:
- Gestionarea corespondenței și a documentelor interne/externe;
- Utilizarea echipamentelor de birou (copiator, imprimantă, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄scanner);
- Centralizarea documentelor și pregătirea acestora pentru înregistrare în contabilitate;
- Colaborarea cu departamentele interne pentru diverse proiecte;
- Activități administrative;
- Redactarea de adrese în limba română și engleză pentru diverse scopuri administrative;
- Trimiterea adreselor prin email către destinatari interni și externi;
- Depunerea fizică a documentelor la instituțiile statului sau parteneri privați, dacă este necesar;
- Urmărirea stadiului documentelor depuse și comunicarea feedback-ului relevant către echipa de management;
- Alte atribuții în funcție de necesități.

Studio Corona S.R.L. Civil Engineering este o sucursală în România a companiei-mamă din Torino, Italia, specializată în oferirea de servicii de proiectare și activități de inginerie și consultanță tehnică. Cu o tradiție solidă și o echipă de profesioniști dedicați, Studio Corona își propune să aducă expertiza și inovația italiană în domeniul ingineriei și consultanței tehnice în România.

Servicii oferite

Servicii de proiectare: Oferim soluții de proiectare personalizate pentru diverse tipuri de construcții și infrastructuri, punând accent pe calitate, eficiență și sustenabilitate.

Activități de inginerie: Ne ocupăm de planificarea și execuția proiectelor tehnice complexe, asigurându-ne că toate etapele sunt realizate conform standardelor internaționale și cerințelor specifice ale clienților noștri.

Consultanță tehnică: Oferim consultanță de specialitate în diverse domenii ale ingineriei, ajutându-ne clienții să ia cele mai bune decizii pentru succesul proiectelor lor.

Locația noastră

Biroul nostru este situat în Șoseaua Pipera, în incinta Floreasca Park, un loc strategic ce ne permite accesul rapid și facil către principalele artere de circulație din București. Locația modernă și facilă contribuie la un mediu de lucru optim pentru echipa noastră și la un acces ușor pentru clienții și partenerii noștri.

Beneficii:
- Salariu atractiv
- Program de birou: de luni până vineri de la 09:00 - 17:30, cu 30 minute pauză de masă

Suntem deschiși și persoanelor fără experiență, dar dornice să învețe. Dacă îndeplinești cerințele și ești interesat să faci parte din echipa noastră, te rugăm să ne trimiți aici CV-ul tău.

Publicat 9 Iul. 2024 Reactualizat 9 Iul. 2024 Expiră 8 Aug. 2024