Gratis

Asistent Manager

LEV OR IMPEX SRL

Candidatul Ideal

- Cunostinte de Microsoft Ofiice - in special Excel
- Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, evidenta veniturilor si cheltuielilor:
- Contabilizeaza facturile emise ︉︃︂︂️︁︎︈​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎pentru clientii interni;
- Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont;
- Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;
- Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni;
- Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora:
- Intocmeste saptamanal lista facturilor emise si neincasate si lista avansurilor disponibile in lei;
- Intocmeste balante de verificare pentru clienti;

​Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei. Se implica in vederea solutionarii situatiilor de criza care afecteaza firma.

Descrierea jobului

Descrierea jobului / Responsabilitatile postului
Legat de activitatile specifice, raspunde de:
- operarea zilnica a facturilor emise, a incasarilor pe ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄facturi si in ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁avans;
- operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia;
- verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa
- incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli.

Legat de disciplina muncii, raspunde de:
- imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate;
- pastrarea confidentialitatii informatiilor si a documentelor legate de firma;
- utilizarea resurselor existente exclusiv in interesul firmei;
- respectarea prevederilor normativelor interne si a procedurilor de lucru privitoare la postul sau.

Descrierea companiei

SC LEV OR IMPEX SRL - Imobiliare / Horeca
Publicat 17 Iul. 2024 Reactualizat 17 Iul. 2024 Expiră 16 Aug. 2024