Gratis

Asistent Manager & Marketing

Filadelfia Group

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate în marketing sau comunicare - nu este obligatoriu, dar constituie un avantaj;
  • Se incadrează și persoanele care au finalizat studii superioare în alte domenii, dar au experiență sau cursuri specializate în comunicare, marketing, vânzări;
  • Minimum 1 an de experiență pe o poziție similară;
  • Cunoștințe de utilizare a pachetului MS Office (Word , Excel, Powerpoint);
  • Cunoștințe de utilizare a internetului și posibilităților acestuia pe o scară largă;
  • Cunoștințe de comunicare în mediul business, copywriting, negociere;
  • Cunoștințe de limba engleză (competență profesională de lucru).

Descrierea jobului

  • Se implică în activităti administrative și organizatorice precum: realizare și trimitere minute ședințe, pregătirea administrativă a ședințelor, comunicare internă ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄și altele;
  • Planifică/setează limite de locuri la vânzare și actualizează tarife și promoții în sistemul software intern de vânzare;
  • Realizează materialele de marketing necesare în colaborare cu furnizori externi specializați (flyere, afișe, pliante, broșuri, cărți de vizită, materiale personalizate, bannere outdoor, casete luminoase, etc.);
  • Planifică și realizează decorurile agențiilor, sediilor, depozitelor (interior și exterior), decorurile integrale sau parțiale pentru parcul auto al companiei: autocare, camioane, mașini, remorci, respectând identitatea de brand a companiei;
  • Se implică în realizarea de evenimente interne și externe, campanii de marketing, activități de PR, CSR;
  • Stabilește împreună cu directorii de vânzări modificări de tarife, campanii promoționale punctuale, în funcție de trendul pieței/sezonalitate și de concurență;
  • Realizează cercetări de marketing (chestionare, sondaje telefonice, mistery shopping etc.);
  • Se implică în realizearea de analize cu privire la mediul concurențial, analizează piața în care acționează compania astfel încât să indentifice: direcții strategice de acțiune în funcție de mediul concurențial, trendul pieței, preferințele consumatorilor etc.;
  • Gestionează relațiile cu furnizorii de materiale publicitare , tipografii, companii de creație, PR etc.
  • Alte activități de marketing, în funcție de proiectele departamentului de marketing;
  • Alte activități solicitate de Directorul General.

Filadelfia Group, companie cu capital 100% românesc, este mărturia unei filosofii de business construită pe valori puternice, în centrul cărora se află clienții și angajații proprii. Suntem o echipă sudată alcătuită din profesioniști și împreună am reușit să construit un brand puternic pe toate piețele de profil pe care activăm și să dezvoltam parteneriate solide cu toți colaboratorii noștri.

Integritatea, excelența în ceea ce facem, pasiunea, consecvența și grija față de mediul înconjurător sunt valorile după care ne ghidăm întreaga activitate.

Căutăm oameni care își doresc să se dezvolte, care pun accent pe calitate și care caută în permanență să evolueze și să obțină rezultate performante. Dacă crezi în tine, dacă crezi în valorile Filadelfia Group, dacă pentru tine dezvoltarea ta este un proces continuu și dacă obiectivul tău profesional coincide cu așteptările noastre cu certitudine îți vei găsi locul alături de noi.

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024