Gratis

Asistent Manager / Consilier CEO

Crystal Logistics Services S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Abilități excelente de comunicare: Eficient în relația cu clienții și colegii.
  • Atitudine pozitivă: Constructivă și orientată spre rezultate.
  • Prioritizare ︁︁︋️︌︈︊︎​︂︆︄︆​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎și gestionare a timpului: Abilități avansate în organizarea activităților.
  • Decizii rapide și corecte: Capacitatea de a lua decizii informate într-un timp scurt.
  • Organizare: Gestionarea eficientă a timpului, sarcinilor și spațiului de muncă.
  • Multitasking: Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini simultan.
  • Respectarea termenelor: Eficiență în respectarea termenelor limită.
  • Atenție la detalii: Precizie și meticulozitate în execuția sarcinilor.
  • Spirit de echipă: Colaborare eficientă cu colegii.
  • Simțul răspunderii: Conștientizarea responsabilităților și asumarea acestora.
  • Cunoștințe avansate de limba engleză: Abilități excelente atât scris cât și vorbit.
  • Utilizare pachet Office: Competențe în utilizarea programelor din pachetul Microsoft Office.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
Monitorizare și verificare departamente:
  • Verificarea periodică a activităților din diverse departamente pentru a asigura conformitatea cu ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀procedurile interne și obiectivele trasate.
  • Identificarea problemelor operaționale și propunerea de soluții pentru îmbunătățirea eficienței.
  • Implementarea și urmărirea progresului noilor idei și procese pentru îmbunătățirea afacerii și creșterea performanței
Propunerea și dezvoltarea de noi linii de business:
  • Propunerea de idei inovatoare pentru extinderea afacerii și deschiderea de noi linii de business, ținând cont de nevoile pieței și oportunitățile de dezvoltare.
  • Crearea de procese noi și implementarea lor pentru a optimiza activitatea operațională și a crește profitabilitatea.
  • Monitorizarea și raportarea rezultatelor obținute din noile procese și linii de business.
Participarea la ședințe și trasarea obiectivelor:
  • Participarea la ședințele săptămânale și trimestriale, propunând soluții și strategii pentru îmbunătățirea performanțelor companiei.
  • Trasarea obiectivelor de business și a responsabilităților pentru fiecare departament.
  • Verificarea progresului în atingerea obiectivelor, identificarea zonelor de îmbunătățire și propunerea de măsuri corective.
  • Realizarea de proiecții și planuri de acțiune pentru îmbunătățirea activităților și creșterea profitabilității.
Gestionare administrativă și financiară:
  • Ținerea evidenței încasărilor, facturilor și altor obligații financiare.
  • Monitorizarea curselor nefacturate și asigurarea unei facturări corecte și la timp.
  • Colaborarea cu departamentul juridic și menținerea relației cu avocatul companiei pentru cazurile juridice active.
Relaționare cu transportatori și clienți:
  • Gestionarea reclamațiilor și problemelor apărute cu transportatorii și clienții, inclusiv rezolvarea conflictelor și comunicarea soluțiilor.
  • Menținerea relațiilor cu partenerii externi pentru a asigura o colaborare eficientă.
Suport pentru director:
  • Programarea și gestionarea întâlnirilor și activităților personale ale directorului.
  • Efectuarea comenzilor necesare prin intermediul aplicațiilor și gestionarea relației cu furnizorii.
Recrutare și onboarding:
  • Susținerea interviurilor și procesului de onboarding pentru noii angajați, dacă este cazul.
  • Asigurarea că noii angajați sunt integrați eficient în echipă și că au parte de o instruire corespunzătoare.
Gestionare conținut și social media:
  • Crearea și gestionarea conținutului pentru canalele de social media ale companiei, cu accent pe LinkedIn și Facebook.
  • Utilizarea platformelor Canva și ChatGPT pentru a crea materiale relevante care să promoveze compania și să atragă clienți noi.

Crystal Logistics Services este o casă de expediții care oferă soluții complete în ceea ce privește transportul rutier, maritim și feroviar. Alături de colaboratorii noștri, oferim servicii de transport, depozitare și vamale pe întreg teritoriul Europei, precum și în multiple țări non-europene.

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipa tânăra, dinamică și vrei să impactezi prin acțiunile tale, atunci acesta este jobul perfect pentru tine

Aplică acum sau trimite CV-ul tău la hr@crystal-logistics-services.com !

Publicat 18 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 18 Oct. 2024