Gratis

Asistent manager aprovizionare plante

Dacia Plant SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:
Preferabil studii superioare finalizate (preferabil horticultura, silvicultura, agronomie, inginerie agricola, dar nu obligatoriu);
Preferabil experienta in functii echivalente din domeniul achizitiilor de minim 6 luni.
Experienta in domeniul horticol, silvic sau agronomic constituie un avantaj.
Atitudine pozitiva, proactiva, meticulozitate, atentie, capacitate de prioritizare, abilitati de planificare si organizare a activitatii, abilitati de comunicare, flexibilitate, motivare, determinare cu orientare catre rezultate rapide si permanente.
Persoana pozitiva, deschisa, organizata, capabila sa lucreze autonom si in echipa, cu mare dorinta de cunoastere si invatare;
Cunostinte de operare PC (word, excel).
Permis de conducere cat B, fara evenimente.
Disponibilitatea de a calatori in tara.

Descrierea jobului

Asigura suport in activitatea departamentului aprovizionare, in principal in cadrul aprovizionarii cu materii prime - plante medicinale.

Responsabilitati:
Actualizeaza ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄permanent baza de date cu furnizorii societatii si produsele aprovizionate alocate.
Prospecteaza, selecteaza, auditeaza si propune Directorului Aprovizionare furnizorii materiilor prime si materialelor alocate conform procedurilor Dacia Plant.
Centralizeaza formularele de necesar de materii prime, materiale primite de la departamentele implicate.
Introduce comenzile de aprovizionare in sistemul informatic de gestiune implementat de societate.
Efectueaza comenzile de materii prime si alte materiale catre furnizorii selectati.
Urmareste comenzile şi livrările de la furnizori până la intrarea mărfurilor în depozitul companiei.
Activitatea asistentului manager aprovizionare se va desfasura in Bod, jud. Brasov si pe teren conform specificului postului.

Beneficii:
-posibilitatea de a invata lucruri noi
-posibilitatea de a lucra pe o piata dinamica si in expansiune
-dezvoltare personala si profesionala;
-mediu de lucru dinamic, deschis, provocator, stabil;
-pachet salarial atractiv

Dacia Plant este unul dintre primii producatori romani de suplimente alimentare si una dintre putinele companii din domeniu cu produse 100% naturale, fara aditivi, conservanti, coloranti sau indulcitori artificiali. Remediile Dacia Plant, sigure si eficiente, au la baza retete traditionale, precum si studii stiintifice de actualitate.

Dacia Plant ofera tuturor celor interesati de o viata sanatoasa atat modalitati de a preveni aparitia bolilor, cat si alternative naturale de tratare a lor.

Echipa Dacia Plant este tanara, dinamica, creativa si deschisa catre noi provocari.
Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024