Gratis

Asistent in brokeraj

MATADOR 04 SRL
7 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

-bun comunicator/sociabil
-capacitatea de a asculta interlocutorul
-inventivitate in comunicare
-potrivit pentru a relationa cu oamenii
-persoana energica/extrovertita
-competente digitale basic
-absolvent de liceu minim
-persoana abitioasa/dornica sa progreseze
-capabilitatea de a oferi oamenilor solutii potrivite nevoilor lor
-organizat, optimist , responsabil

Descrierea jobului

​Meseria de asistent in brokeraj presupune vânzarea polițelor de asigurări, gestionarea post vanzare a contractelor de asigurari, asistenta in caz ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de dauna, etc. Acestea sunt de mai multe feluri : asigurări de viață, asigurări auto, de locuință, de călătorie sau de sănătate. Rolul candidatului este de a se asigura că promoveaza serviciile de asigurări și că reușește să atraga cât mai mulți potențiali clienți. Pe lângă asigurări mai putem intermedia vânzări de pachete turistice
credite, leasing si imobiliare.

Alte responsabilitati :
-cauta potentiali clienti si organizeaza intilniri cu acestia
-identifica nevoile clientilor si incheie polite de asigurari in functie de acestea
-ofera suport si consultanta virtualilor clienti privitor la intrebarile acestora in legatura cu produsele propuse
-analizeza solicitarile clientilor
-creeaza si implementeaza strategii de marketing pentru a promova serviciile de asigurari
-prospecteaza constant piata pentru a creste numarul de clienti
-se ocupa de reinnoirea politelor propriilor clienti
-ofera suport clientilor intr-un mod prietenos, prompt si cat mai clar.

Beneficii:
- Ai un portofoliu divers de servicii (asigurari, credite, leasing, vacante, imobiliare)
- Nu ai target impus
- Sprijin permanent, nu ai sef, dar ai colegi care te vor indruma spre cele mai bune rezultate
- Training si pregatire profesionala continua
- Program de lucru flexibil: part-time sau full-time
- Sistem motivant de promovare in cariera, bazat pe munca individuala si in echipa
- Posibilitate de a dezvolta o echipa proprie de consultanti
- Primesti comision si pentru incasarile echipei
- Bonusuri atractive

BUDEI G. ANDRADA-TEODORA - ASISTENT IN BROKERAJ este specializata in consultanta in asigurari si intermedierea unei game largi de produse de asigurari pentru clientii persoane fizice si juridice(ex. Asigurari de sanatate pentru angajati, asigurare IMM, CASCO si RCA, etc.). Ne dorim o colaborare cu firma dvs. convinsi fiind ca va fi o practica buna atit pentru cibinum Consulting cit si pentru Compania pe care o conduceti.

Misiunea noastra este de a oferi experienta si expertiza de care dispunem clientilor nostri, pentru care negociem cele mai bune solutii de asigurare. Suntem autorizati de ASF sa functionam in baza deciziei nr.577/17.08.2007. Suntem inregistrati in Registrul brokerilor la numarul 425/20.08.2007.

Gratie relatiilor puternice pe care le avem cu cei mai importanti asiguratori atit din piata locala cit si din Europa putem oferi clientilor nostri accesul la servicii profesionale de consultanta in asigurari si la produse de protectie optima prin asigurare.

Valorile BUDEI G. ANDRADA-TEODORA - ASISTENT IN BROKERAJ :

Performanta,Profesionalism si Profitabilitate Parteneriat : ne angajam ca partener de cursa lunga in relatia cu fiecare membru al echipei noastre, cu clientii si partenerii nostri. Pasiune : ne place ceea ce facem si suntem dornici sa ne ajutam clientii si colaboratorii.
Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 23 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024