Gratis

Asistent Director Executiv

ALCAR WHEELBASE ROMANIA

Candidatul Ideal

Alcar Wheelbase Romania este în căutarea unui Asistent Director Executiv (Financiar&Logistică) dedicat și motivat, care să se alăture echipei noastre. Dacă ești o persoană dornică să înveți și să te implici activ în toate activitățile și proiectele derulate de noi, aceasta este oportunitatea perfectă pentru tine!

Activitatea se desfășoară la sediul companiei.
Sediul Alcar Wheelbase se află în WDP Park, Ștefăneștii de Jos, Jud. Ilfov.
Transportul este asigurat.

Candidatul ideal:
  • Absolvent/ă al Facultății de Studii Economice (ASE sau echivalent);
  • Cunoștințe solide de limba engleză – nivel avansat (scris și vorbit);
  • Abilități excelente de organizare, atenție la detalii și capacitate de prioritizare;
  • Dorința de a învăța și de a se implica în activitățile și proiectele departamentului financiar;
  • Cunoștințe bune de MS Office, în special Excel;
  • Atitudine proactivă, spirit de echipă și capacitate de a lucra într-un mediu dinamic.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Suport pentru Directorul Executiv, care coordonează activitatea financiară și logistică a companiei, în gestionarea activităților zilnice;
  • Implicare ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄activă în procesele și proiectele financiare, precum raportarea, analiza financiară și bugetarea;
  • Asigurarea suportului și back-up-ului pentru persoana responsabilă cu gestionarea importurilor;
  • Gestionarea diverselor activități administrative și financiare;
  • Gestionarea documentelor și a corespondenței aferente departamentului financiar;
  • Comunicarea eficientă cu alte departamente și colaboratori externi.

Ce oferim:
  • Oportunitatea de a te dezvolta profesional într-un mediu dinamic;
  • Un pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare (tichete de masă 30 lei/zi, abonament medical, primă Paște, primă Crăciun);
  • Posibilitatea de a te implica în proiecte complexe și de a învăța de la profesioniști cu experiență;
  • Mediu de lucru deschis și orientat spre performanță.

ALCAR Wheelbase România face parte din grupul internațional ALCAR, lider pe piața europeană de jante auto în segmentul aftermarket, cu un portofoliu vast de jante din oțel și aliaj fabricate în Germania. În România, compania dispune de o capacitate de stocare impresionantă de peste 200.000 de anvelope și 50.000 de jante, fiind unic importator al brandurilor AEZ, DOTZ, DEZENT, ALCAR STAHLRAD, ALCAR HYBRIDRAD și DOTZ SURVIVAL, dar și al accesoriilor de roți și sistemelor TPMS. De asemenea, ALCAR Wheelbase este unul dintre cei mai mari importatori de anvelope pentru autoturisme și camioane, reprezentând producători de renume precum Falken, Kumho, Nexen și alții.
Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024