Gratis

ARHITECT

WARP Arhitectură - Ploiesti
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
Dacă te consideri o persoană organizată, cu bune abilități creative, de comunicare și dornică să se dezvolte constant, te așteptăm să ne cunoaștem și să fii parte a unei echipe tinere, dinamice și ambițioase unde vei găsi tot suportul pentru creștere profesională.

Profilul tău:
• Absolvent de studii superioare de arhitectură
• Capacitate de organizare, planificare și prioritizare a activităților proprii și a echipei de proiect
• Persoană responsabilă, dinamică și centrată pe soluții
• Să ai o atitudine proactivă și spirit de inițiativă
• Atenție distributivă și capacitate de a rezolva sarcini diverse
• Să deții cunostințe solide de Archicad și MS Office (Word, Excel, Outlook)
• Persoană responsabilă cu o bună capacitate de a lucra organizat
• Să ai însuşiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă, să ai calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteză de reacţie, capacitate de orientare în spaţiu, capacitate de comunicare, etc.)
• Să nu ai antecedente penale

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
Responsabilitățile arhitectului:

➢ desenează, proiectează, redactează pe calculator proiectele încredințate
➢ întocmește documentații de proiectare care țin de ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄specificul firmei
➢ participă, în cazul în care este solicitat, la antemăsurători și măsurători pentru relevarea construcțiilor existente și terenurilor, precum și verificarea pe șantier a cotelor și dimensiunilor de execuție
➢ coordonează activitatea de concepție a designului general în activitatea de proiectare a elementelor de construcție
➢ asigură punerea de acord a obiectivelor ce constituie tema de proiectare
➢ realizează în numele societății lucrări de proiectare complexe
➢ poate participa la coordonarea unor faze importante de lucrări în șantier
➢ execută lucrări de îmbunătăţire a proiectelor, de design, la solicitarea directorului operational sau a managementului general
➢ reprezintă societatea în relațiile cu organele municipale, județene și alte organe care se ocupă de avizări / autorizări în legătură cu proiectele executate
➢ înlocuiește directorul operațional când este împuternicit
➢ să manifeste disponibilitate către dialog, receptivitate, calm, tact în relaţiile de serviciu
➢ să răspundă la toate solicitările venite din partea managementului general pentru îndeplinirea unor sarcini conforme fișei postului
➢ să manifeste grijă deosebită în mânuirea și utilizarea materialelor și echipamentelor pe care le are în primire pentru a evita avarierea, distrugerea sau pierderea lor
➢ să fie cinstit, loial și disciplinat dând dovada în toate împrejurările de o atitudine civilizată și corectă față de toate persoanele cu care vine în contact

Îți oferim:
- Venituri de până la 10.000 lei net, în funcție de experiență, evoluție și atingerea pragurilor de performanță
- Mediu de lucru plăcut și dinamic în care sunt stimulate și recompensate performanțele profesionale
- Oportunități de dezvoltare profesională

WARP Arhitectură – Societate de proiectare în arhitectură și management de proiect complet de autorizare construcții civile și industriale, obținere de avize și studii de specialitate, autorizare ISU.

WARP a fost înființată în PLOIEȘTI, în anul 2014, de către 3 tineri asociați care, mulțumită experienței individuale și a studiilor de specializări diferite (Arhitectură, Inginerie și Știinte Economice), sunt determinați să creeze un nucleu solid. Din anul 2017 au decis să dezvolte activitatea de PROIECTARE DE ARHITECTURĂ și să o ducă la un alt nivel.

Misiunea noastră:

Misiunea noastră este de a combina studiile complementare, experiența vastă și spiritul tineresc pentru a oferi proiecte arhitecturale autentice și unice. Ne propunem să aducem inteligență, talent, determinare și o nebunie pozitivă în munca noastră, depășind granițele creativității și inovației. Deschiderea noastră pentru corectitudine, claritate și calitate ne determină să oferim servicii complete care răspund nevoilor diverse ale clienților noștri.

Valorile noastre:

1. Autenticitate și unicitate

2. Excelență și devotament

3. Abordare centrată pe client

4. Inovație și adaptabilitate

5. Sustenabilitate și responsabilitate

6. Profesionalism și integritate

Prin însumarea acestor valori, suntem motivați să fim o companie de arhitectură de top care nu numai că oferă proiecte excepționale, ci lasă și un impact pozitiv de durată asupra clienților noștri, comunităților și mediului înconjurător.

Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024