Gratis

ARHITECT / ARHITECT STAGIAR

SIGM HOME PROJECTS SRL

Candidatul Ideal

SIGM HOME PROJECTS SRL caută un absolvent Facultate de Arhitectura, cu sau fara drept de semnatura pasionat de arhitectură care să se alature echipei noastre de arhitecți, ingineri, structuriști, ingineri instalatori.

Ca participant la procesul unic de proiectare multidisciplinară, o sa lucrezi cot la cot cu colegi din multe specialități pe o varietate mare de proiecte inovative cu un impact important pentru mediu și societate.

Sunt necesare cunoştinţe în domeniul legislaţiei în construcții, respectiv norme tehnice și juridice necesare pentru procesul de proiectare,
Cunoștintele avansate și rapiditate de lucru în utilizarea următoarelor aplicatii: AutoCAD, Microsoft Office (Word, Excel),Arhicad, Adobe Photoshop, 3DMAX, sunt obligatorii;
Capacitatea de a realiza prezentările proiectelor și modelare-randare 3D sunt un punct forte;
Experienta la elaborarea scenariilor la incendiu si documentatiilor pentru autorizatii/ avize la incendiu constituie un avantaj;
Disciplina, organizarea și capacitatea de stabilire a obiectivelor a target-uri cât și îndeplinirea la termen sunt calități necesare;
Pasionat de profesie și dornic să învețe și să progreseze continuu;
Atenția la detalii, spiritul de echipă, seriozitatea și responsabilitatea trebuie sa faca parte din portofoliul tău.
Realizare coordonare proiectare cu celelalte specialitati, asigurand rezolvarea eventualelor neconcordante

Descrierea jobului

- Concepere, desenarea, proiectarea și redactarea pe calculator a proiectele încredințate sunt activități zilnice;
Implicarea în dezvoltarea unor concepte și ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄proiecte arhitecturale complexe: blocuri de locuit, construcții sportive, clădiri culturale, clădiri educaționale, etc;
- Întocmire relevee de ahitectură (măsuratori, vizite în teren, pe șantier etc);
- Întocmirea proiectelor (S.F/DALI, DTAC, PT, DE): părți scrise și părți desenate, liste de cantități, fișe tehnice, devize , avizelor, acordurilor şi a autorizaţiilor de construire,etc.
- Memorii tehnice construcții (info imobil, rezistență pereți, uși, distante față de vecinătăți, Ac, Ad, etc);
- Reprezentarea societății în relațiile cu autoritățile în scopul obținerii de avize și acorduri pentru proiectele executate.
După un timp, o să reprezinți firma în relația cu beneficiarii, organele municipale, județene și alte organe care se ocupă de avizări care țin de proiectele executate;
- Urmărirea proiectului în toate etapele de execuție inclusiv coordonarea și colaborarea cu celelalte specialități (Arhitectură, Rezistență, Instalații)/Asistență tehnică pe șantier.
- Înțelegerea părților scrise și desenate în vederea elaborării de modele 3D detaliate cu acuratete.
- Creativitatea în compoziție vizuală pentru imagini statice și animate;
- Rezolvarea solicitărilor beneficiarilor, respectând termenele și calitatea priectului, cerințele, valorile și standardele companiei;
- Comunicarea cu celelalte departamente din cadrul companiei pentru a asigura fluxul informațional.
Interacțiune corespunzatoare cu beneficiarii și cu colaboratorii;
- Respectarea condițiilor de confidentialitate în cadrul companiei în legatură cu proiectele lucrate/date accesibile, etc.;
- Îndeplinești orice alte misiuni complexe de profil încredințate în vederea finalizării proiectelor

Beneficii:
- iți oferim toate resursele și toată susținerea să te dezvolti într-o echipă de profesioniști;
- lucru in echipa la elaborarea si implementarea proiectelor complexe.
- financiar : pachet salarial motivant in functie de capacitate, cu posibilitatea de avansare, bonusuri in fuctie de performante
- medical: abonament servicii medicale
- dezvoltare : - team-building
- traininguri de specializare
- cursuri de dezvoltare personala
- timp liber : - extra zile de concediu
- evenimente /petreceri de companie
- mediu de lucru plăcut și condiții bune de muncă: birouri /scaune ergonomice, cafea /ceai la birou, telefon mobil.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024