Gratis

Area sales manager

ZETOR TRACTOR SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

În echipa noastră te poți dezvolta personal și profesional, acumulezi cunoștințe noi, munca îți este apreciată și recompensată.

•Educație: studii în domeniul agricol
•Nivel ridicat de expertiză comercială, cunoștințe solide despre industrie, piață și produse.
•Experienţă în vânzări
•Abilităţi IT (Microsoft Office).
•Permis de conducere auto (cat. B).

Competențe sociale:
•Obişnuit să lucreze independent în cadrul ariei de acoperire a responsabilităţilor diviziei, precum şi să gândească şi să acţioneze în mod independent.
•Fire analitică şi structurată.
•Capacitatea de a comunica cu ceilalţi şi fire convingătoare.
•Capacitate de integrare şi caracter afirmativ.
•Talent organizatoric.
•Spirit de echipă.
•Capacitatea de a acţiona în interesul şi beneficiul companiei în cadrul activităţilor zilnice.
•Dispoziţia de a lucra peste program.
•Dispoziţia de a face deplasări.

Descrierea jobului

•Activitatea de vânzare şi în scop comercial în vederea obţinerii unui profit maxim în materie de vânzări, creşterea cotei de ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂piaţă şi penetrarea pe piaţă în fiecare segment relevant.
•Stabilirea, dezvoltarea şi menţinerea unor bune relaţii de afaceri cu clienţii potenţiali şi cu cei existenţi în teritoriul desemnat (în toate segmentele de clienţi – fermieri mici şi mari) pentru a genera o piaţă nouă pentru produsele companiei, în conformitate cu cotele personale în materie de vânzări.
•Câștigare noilor clienţi.
•Stabilirea, menţinerea şi consolidarea relaţiilor cu comercianţii şi distribuitorii, astfel încât să se poată asigura loialitatea şi stabilitatea din partea comercianţilor.
•Planificarea şi organizarea unei strategii personale de vânzări pentru maximizarea randamentul timpului şi al investiţiilor pentru teritoriul de vânzări dat.
•Raportarea constantă a propriei sale activităţi în materie de vânzări
•Dezvoltarea constantă a propriilor cunoştinţe cu privire la produsele din portofoliul societății
•Dezvoltarea constantă a propriilor cunoştinţe cu privire la piaţă, prin monitorizarea competiţiei, strângerea datelor curente cu privire la preţuri, produsele noi şi cele deja existente.
•Responsabilitatea pentru activităţile agricole şi organizarea de evenimente:

Se oferă
- Salariu atractiv
- Bonus procentual din vânzări
- Maşina de servici
- Laptop
- Telefon
- Asigurare privată de sănătate
- Pensie privată

S.C. ZETOR TRACTOR S.R.L. este unul dintre jucătorii importanți de pe piața tractoarelor și utilajelor agricole cu capital privat autohton. Activând pe piața agri de peste 30 de ani și în comerțul cu utilaje agricole noi de peste 19 ani, se mândrește cu tradiție, respect și loialitate. Dea lungul vremii și-a dezvoltat portofoliul și oferă pe lângă tractoare o gamă largă de utilaje și accesorii agricole, forestiere și pentru lucrări edilitar - gospodăreşti. Pentru toate bunurile comercializate oferă service atât în perioada de garanţie cât şi în perioada de post garanţie.

Contact: marius.monenciu@zetor.ro | 0733.931.449

Publicat 4 Iul. 2024 Reactualizat 4 Iul. 2024 Expiră 3 Aug. 2024